Nagłówek 1

Wzrost a wysokość biurka

Wzrost a wysokość biurka

17Styczeń

2020

Dziś, kiedy coraz więcej spośród nas spędza całe dnie w biurze, a nasze dzieci przebywają znacznie dłużej w szkole, rośnie ranga zagadnienia higieny oraz ergonomii pracy. Zmiany te wpływają przecież bezpośrednio na stan naszego zdrowia, dotyczą nie tylko wzroku skierowanego na ekran komputera, ale także wad postawy i dyskopatii, którymi dotknięta jest coraz większa część populacji. Jak temu zaradzić? Przyjrzyjmy się dostępnym rozwiązaniom! 

Umiejscowienie blatu biurka

Blat stołu lub biurka powinien być ustawiony tak, aby umożliwiał uzyskanie kąta prostego między ramieniem i przedramieniem. Taka  wysokość pozwala na zachowanie naturalnej pozycji rąk i zapewnia swobodną pracę. Najczęściej dostępne modele zawierają blat umiejscowiony na wysokości około 72-75 cm, natomiast w przypadku biurka dla osoby wysokiej, powinna ona wynosić nawet do 85 cm. 

Ze względu na fakt, iż ludzie różnią się między sobą wzrostem, warto aby stelaż biurka umożliwiał swobodne ustawianie blatu na odpowiedni poziom. Nowoczesnym i funkcjonalnym rozwiązaniem będą tutaj stelaże z  serii LINEAR, wyposażone w mechanizm regulacji  w 3 wersjach:

– poziomowanie,

– regulacja mechaniczna,

– regulacja elektryczna. 

Gdzie powinno znajdować się siedzisko?

Biurko zbyt niskie spowoduje, że będziemy zmuszeni pochylać się nad nim, aby pracować, co będzie skutkowało oderwaniem się odcinka lędźwiowego pleców od oparcia i bólami w tych partiach ciała. Nie mniej ważna jest wysokość siedziska, która powinna umożliwiać ustawienie stóp na podłodze przy utrzymaniu kąta prostego pomiędzy kością piszczelową i udową. Coraz częściej dostępne są krzesła, które zawierają dodatkową platformę pozwalającą na wsparcie stóp dla osób niższych lub o krótszych nogach. Zakłada się, że siedzisko nie powinno znajdować się niżej niż na wysokości 40 cm. Dotyczy to osób dorosłych w okolicach 160 cm wzrostu. 

Stelaże meblowe do każdych potrzeb

Skutecznym sposobem na wyeliminowanie trudności podczas pracy, zabawy czy odrabiania lekcji, jest dobranie stelaża meblowego odpowiedniego do wzrostu. Najlepiej poszukać takiego, który można regulować, szczególnie jeśli w domu mieszkają osoby różniące się między sobą wzrostem. Równie istotne jest odpowiednie ustawienie monitora względem wpadającego przez okno światła słonecznego, jak również wysokość ustawienia monitora oraz klawiatury komputera.

Osoby ceniące sobie wygodę i ergonomię w miejscu pracy mogą skorzystać z oferty konstrukcji skręcanych, która daje  możliwość regulacji nóg meblowych za pomocą regulatora wysokości lub stopki do poziomowania. Dzięki temu swobodnie dostosujemy mebel do użytkownika.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077