Nagłówek 1

Wykorzystanie stelaży podwójnych w dużych biurach

Wykorzystanie stelaży podwójnych w dużych biurach

02Kwiecień

2020

Stelaże podwójne to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji biurowych w przestrzeniach typu open space. Ich wykorzystanie wiąże się nie tylko ze znacznymi oszczędnościami - ponieważ pozwalają one na stworzenie rozbudowanej struktury stanowisk w miejscu bardziej kosztownych oddzielnych biurek dla każdego z pracowników - lecz także z możliwością bardziej ekonomicznego zagospodarowania przestrzeni.

Charakterystyka stelaży podwójnych użytkowanych w przestrzeni biurowej

Ze względu na różnorodne formy zastosowań stelaże dzielą się na rozmaite warianty. Rozróżniamy je m.in. z uwagi na profil i formę wykonania, a także ze względu na to, czy w konstrukcji blat spoczywa bezpośrednio na stelażu, czy może występuje między nimi dystans.

Ponadto regulowane stelaże biurka mogą być ze sobą zintegrowane za pomocą belek łączących je poprzez całą długość blatu, co umożliwia uzyskanie stabilnej i mocnej budowy całości. Ponieważ ciąg konstrukcji uzyskiwany jest z wykorzystaniem elementów środkowych w formie łączników z nogami, gotowa konstrukcja jest wygodna w użytkowaniu - oznacza to, że siedzący przy biurkach pracownicy nie będą np. zawadzać nogami o wystające elementy.

Co więcej, uniwersalność komponentów pozwala na zawarcie nawet kilkunastu stanowisk pracy w obrębie jednej konstrukcji - jedyne, co nas w tym wypadku ogranicza, to dostępna przestrzeń biurowa.

Praktyczne dodatki do stelaży:

Optymalne wykorzystanie przestrzeni to, rzecz jasna, nie jedyna zaleta tego typu konstrukcji. Możemy uczynić ją jeszcze bardziej funkcjonalną poprzez uzupełnianie jej o drobne elementy, wśród których wymienić można m.in.:

- stopki do poziomowania, z pomocą których dostosujemy położenie blatu względem nierównego podłoża,
- przesuwany blat, bezpośrednio pod którym znajduje się kanał na przewody - umożliwia nam to zarówno szybki i łatwy dostęp do okablowania, jak i zabezpieczenie sprzętu elektronicznego przed upadkiem na ziemię np. w wyniku pociągnięcia za kabel przez nieostrożnego przechodnia czy odsuwane krzesło,
- wsporniki na przegrody - wykorzystanie przegród umożliwia odgrodzenie pracowników siedzących naprzeciwko siebie, co zapewnia im niezbędną prywatność, a także separuje ich od bodźców wzrokowo-słuchowych, wspomagając ich koncentrację na wykonywanych zadaniach,
- półki i zawieszki, które mogą zostać zamontowane na przegrodach, tworząc w ten sposób przestrzeń do przechowywania drobnych przedmiotów; akcesoria do stelaży mogą mieć formę koszyków, półeczek lub tablic magnetycznych do przypinania notatek za pomocą magnesów,
- uchwyty na komputery, mające postać niskich wózków na kółkach lub komponentów przeznaczonych do zamontowania na konstrukcji - dzięki nim urządzenie ma więcej przestrzeni i rzadziej ulega przegrzaniu, łatwiej też jest je przesuwać podczas prac porządkowych.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077