Nagłówek 1

Na co zwrócić uwagę wybierając meble biurowe?

Na co zwrócić uwagę wybierając meble biurowe?

16Grudzień

2019

Urządzanie biura ma ogromny wpływ na wydajność przebywających w nim osób oraz wizerunek firmy. Raz dobrze zaprojektowane pomieszczenia biurowe posłużą przez długie lata, warto więc podejść do sprawy poważnie. Jednym z najistotniejszych elementów tego procesu jest zakup mebli biurowych. To one będą miały szczególny wpływ na komfort i wydajność pracy. Czym powinniśmy się kierować przy dokonaniu wyboru?

Biurowy filar, czyli stoły i krzesła

Praca biurowa to w przeważającej mierze praca siedząca. Z tego względu należy zadbać o odpowiednią jakość foteli biurowych. Powinny spełniać zasady ergonomii, posiadać podłokietniki, regulację wysokości i pochylenia, a także kształt dopasowujący się do naturalnych krzywizn ciała. Równie ważne w urządzaniu przestrzeni biurowej są stoły i biurka. W tej kwestii możemy zdecydować się na zakup gotowych wyrobów lub postawić na stelaże meblowe, które pozwolą na aranżację konstrukcji modułowych. 

Drugie rozwiązanie daje nam szerokie pole do popisu i łatwość w dopasowaniu mebli do specyfiki pomieszczenia. Kupując biurko, należy zwrócić uwagę w szczególności na dwie kwestie: wysokość i powierzchnię blatu. Taki mebel musi zapewniać wystarczającą przestrzeń pracy, a regulacja wysokości pozwoli dopasować ją do indywidualnych preferencji. Jeżeli przestrzeń biurowa służy także spotkaniom biznesowym, warto wydzielić im specjalne miejsce. W tym celu należy zakupić osobny stolik (dobrze sprawdzi się okrągły) oraz wygodne krzesła, tym razem zwracając większą uwagę na styl. 

Szafki, półki i regały w biurze

Choć projektując biuro, dobrze jest utrzymać je w nurcie minimalistycznym, to należy szczególnie przemyśleć ilość potrzebnych regałów i szafek zamykanych. Unikniemy w ten sposób bałaganu, który powstaje przez brak miejsca na przechowywanie dokumentów. Meble biurowe muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Warto więc wybierać modele z dużą ilością przegródek. Istotny jest także design, jednak w dużej mierze zależy on od gustu i wizji projektanta. Dobrze, aby każdy z pracowników posiadał szufladę zamykaną na klucz. Zapewni to nieco intymności i komfortu w miejscu pracy.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.