Nagłówek 1

W jakich zawodach sprawdzą się biurka o większej powierzchni?

W jakich zawodach sprawdzą się biurka o większej powierzchni?

04Listopad

2020

Biurko to mebel stanowiący podstawowe narzędzie pracy w wielu zawodach. Odpowiednio dobrany rozmiar biurka pozwala na zebranie w jednym miejscu wszystkich przedmiotów niezbędnych do wykonywania codziennych obowiązków, które zawsze można mieć pod ręką. Są profesje, w których rozmiar biurka ma duże znaczenie. W jakich zawodach sprawdzą się biurka o większej powierzchni?

Najważniejsze parametry biurek o większej powierzchni

W porównaniu z biurkami o standardowych wymiarach meble te charakteryzują się zwiększoną powierzchnią blatu, co przekłada się na możliwość swobodnego rozplanowania pracy oraz utrzymania większego porządku na stanowisku. Na biurku tego typu bez problemów można ustawić, chociażby komputer, który w wielu zawodach jest niezbędny do realizacji podstawowych zadań związanych z zatrudnieniem. Monitor komputera stacjonarnego zajmuje sporo przestrzeni, a biorąc pod uwagę fakt, iż na blacie musi zmieścić się również klawiatura i myszka, a często także głośniki i źródło światła, to zakup biurka o większej powierzchni wydaje się jak najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Biurka z większym blatem są zazwyczaj solidniejsze i bardziej stabilne od mebli o standardowych wymiarach. Stelaże do mebli biurowych, na których oparte są biurka tego typu, są dodatkowo wzmacniane, aby zapewnić większą trwałość całej konstrukcji. Sam blat jest masywniejszy, co podnosi estetykę i sprawia, że biurko prezentuje się niezwykle elegancko.

Komu polecane są tego rodzaju meble?

Biurka o większej powierzchni są dedykowane osobom, które podczas wykonywania codziennych obowiązków wykorzystują dużą przestrzeń roboczą i potrzebują mebli, na których zmieszczą się wszystkie ich narzędzia pracy. Są to przede wszystkim zawody wymagające samodzielnej pracy w spokojnym otoczeniu, takie jak architekt, projektant, programista, grafik komputerowy czy inne osoby zatrudnione w branży IT. Biurka tego typu świetnie sprawdzą się również w gabinetach dyrektorskich.

Duża ilość miejsca na dokumenty oraz dodatkowe akcesoria przekłada się na zwiększenie komfortu i ergonomii pracy. Im dana osoba wykorzystuje więcej narzędzi, tym jej biurko powinno być większe. Takie biurko musi też gwarantować możliwość optymalnego przeprowadzenia okablowania oraz być wyposażone w dodatkowe przegrody i szuflady do przechowywania mniejszych przedmiotów.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077