Nagłówek 1

Stelaże do stołów – rodzaje

Stelaże do stołów – rodzaje

07Luty

2020

Współcześni projektanci mebli stawiają na prostotę i ergonomię. Metalowe, jednolite konstrukcje pod postacią stelaży do stołów i biurek, sprawdzą się we wnętrzach zarówno małych, jak i przestronnych. Minimalizm i funkcjonalność królują w aranżacji nowoczesnych biur, szkół i obiektów gastronomicznych. Na czym polega ten fenomen? Przyjrzyjmy się wspólnie!

Stelaże do kawiarni oraz barów

Stelaż do stołu dobierany jest przede wszystkim pod względem kształtu oraz rozmiaru blatu. Blaty okrągłe zazwyczaj widujemy w takich przestrzeniach jak poczekalnie oraz bary hotelowe. Takie stoliki wyposażono w podstawę 3-ramienną lub 4-ramienną o konstrukcji stożkowej. W naszej ofercie występują one pod nazwą BISTRO, wskazując na to, w jakich wnętrzach sprawdzają się najlepiej. W skład konstrukcji wchodzą zatem:

- wytrzymała podstawa z wysokiej jakości materiałów, pokryta odporną na uszkodzenia powłoką lakierniczą – dostępna bogata paleta kolorystyczna,
- mechanizm składania blatu – pozwala na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu,
- wariant podstawy z trzema lub czterema nogami w zależności od potrzeb i upodobań Klienta.

Rewelacyjnym rozwiązaniem są ekonomiczne, metalowe podstawy do stołów o różnych wymiarach, najczęściej występujące w wariancie kwadratowym i okrągłym, które zapewnią odpowiednią stabilizację. 

Rozwiązania biurowe oraz konferencyjne

Do przestrzeni szkoleniowych adresowane są bardziej tradycyjne stelaże. Model Quark, posiada wariant trzech lub czterech listew metalowych, które tworzą zamknięty kwadrat, dodający więcej stabilności. Do bardziej rozbudowanych rozwiązań, które pozwolą zorganizować przestrzeń konferencyjną i dopasować do siebie kilka różnych stanowisk optymalne będą stelaże do stołów Quantum. Dodatkowo dostępne są także modele wyposażone w koła umożliwiające szybkie i wygodne przetransportowanie stołu lub biurka. 

Projektowanie dla przyszłości

W dzisiejszym projektowaniu mebli ważne jest ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni i duże możliwości zastosowań w obrębie jednego obiektu. Odpowiedzią na te potrzeby mogą być stelaże w formie uchylnych podstaw do stołów. Rozwiązanie umożliwiają złożenie blatu po zakończenia użytkowania stanowiska. Warto również samodzielnie zaangażować się w projektowanie własnej przestrzeni. Dotyczy to szczególnie użytkowników blatów o nieregularnych kształtach i niewielkich powierzchni pomieszczeń. Dzięki konstrukcjom skręcanym można dobrać stelaż odpowiedni do każdego stanowiska.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077