Nagłówek 1

Stelaże do mebli biurowych - rodzaje

Stelaże do mebli biurowych - rodzaje

12Sierpień

2019

Nowoczesne meble biurowe muszą spełniać wiele wymogów dotyczących parametrów użytkowych oraz oferowanej estetyki. Liczy się nie tylko ergonomiczność i wygoda, jakie oferują, ale także atrakcyjny i dopasowany do wystroju biura wygląd. Bardzo istotna jest też łatwość, z jaką można je dopasować do każdej przestrzeni. To szczególnie ważne, gdy trzeba dobrać odpowiednie meble do pomieszczeń o skomplikowanym kształcie lub z wieloma przegrodami wewnętrznymi, tak powszechnymi we współczesnych przestrzeniach typu open space. Rozwiązaniem, które spełnia wszystkie najważniejsze kryteria, są stelaże do mebli biurowych. Dzięki wykorzystaniu stelaży można samodzielnie i elastycznie zestawiać ze sobą poszczególne moduły, tworząc niepowtarzalny i idealnie dopasowany układ biurek. Sprawdźmy, jakie są dostępne rodzaje stelaży do mebli biurowych i jakie efekty można za ich pomocą uzyskać.

Konstrukcja mebli stelażowych

Stelaże meblowe są podstawą do zaaranżowania przestrzeni biurowej. Cały system obejmuje wszystkie komponenty niezbędne do stworzenia pojedynczych stanowisk pracy lub budowę całych ciągów biurek. W zależności od wybranego modelu elementy stelaży mogą zawierać różnego rodzaju elementy pozwalające na odpowiednie kształtowanie układu mebli biurowych, w tym m.in. wybór ich szerokości. Systemy stelażowe charakteryzują się tym, że dają bardzo dużą swobodę przy dopasowywaniu mebli do konkretnego zastosowania. Co ważne poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko zakresem możliwości, jakie dają w kwestii zagospodarowania przestrzeni, ale także, jeśli chodzi o estetykę i dopasowanie do wybranej stylistyki całego wystroju.

Konstrukcja mebli biurowych w systemach stelażowych opiera się o zestawy nośne, czyli nogi podtrzymujące całą konstrukcję oraz poziome wsporniki. Niektóre modele są jednak stworzone jako elementy nośne mocowane bezpośrednio do blatów.

Można znaleźć stelaże, w których elementy nośne są wykonane w różnych formach. Mogą to być m.in. ramy bardziej zbliżone do tradycyjnego stołu lub takie, których kształt przypomina odwróconą literę „V”.

Jedną z najważniejszych cech systemów stelażowych jest nie tylko możliwość swobodnego komponowania kształtu całej konstrukcji, ale również dowolny wybór rodzaju blatu.

Istotna jest także dostępność wielu elementów zwiększających funkcjonalność i użyteczność mebli. Wśród akcesoriów można znaleźć ogromny wybór szuflad, kółek do poszczególnych mebli czy osprzętu pozwalającego na regulację wysokości lub pochylenia blatu.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.