Nagłówek 1

Składane nogi do stołu — gdzie i kiedy się sprawdzą?

Składane nogi do stołu — gdzie i kiedy się sprawdzą?

01Czerwiec

2017
Stół to jeden z podstawowych mebli, bez których nie wyobrażamy sobie organizacji przyjęć, spotkań biznesowych, a także wygodnego, codziennego spożywania posiłków we własnych domach. Niestety najczęściej zajmują sporo miejsca w pomieszczeniach. Stoły bywają również problematyczne w sytuacjach, gdy musimy każdorazowo zmieniać wystrój pomieszczenia czy też ustawiać meble wyłącznie na specjalne okazje.

Gdy myślimy o stołach, zwykle przychodzi nam na myśl blat oraz długie drewniane lub metalowe nogi. Jak się jednak okazuje, ilość dostępnych modeli stołów jest znacznie większa. Warto zwrócić uwagę np. na modele, które posiadają składane nogi do stołu.

Korzyści ze składanych nóg do stołu

Stoły wyposażone w składane nogi to przede wszystkim możliwość zaoszczędzenia sporej ilości miejsca podczas przechowywania mebli, gdy nie są użytkowane. Wystarczy złożyć nogi, a blat ustawić w odosobnionym miejscu. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. w małych pomieszczeniach, w których większy stół niezbędny jest wyłącznie w specyficznych sytuacjach, np. gdy w danym wydarzeniu bierze udział wyjątkowo duża liczba osób. Wówczas po zakończonym spotkaniu w łatwy sposób można złożyć nogi, a stół przenieść innego pomieszczenia lub bezpiecznie ustawić pod ścianą. Z tego też powodu stoły ze składanymi nogami są również bardzo często wykorzystywane w restauracjach czy salach konferencyjnych, gdzie bardzo często zmieniany jest wystrój adekwatnie do organizowanego wydarzenia.

Takie meble można łatwo przechowywać, a również przenosić. Po złożeniu nóg ze stołem można swobodnie przejść przez drzwi i zmieścić się w wąskim korytarzu lub w windzie.

Warto dodać również, że składane nogi do stołu to najczęściej bardzo solidna i wytrzymała konstrukcja. Często okazuje się, że są trwalsze niż ich tradycyjne odpowiedniki. Dzieje się tak dlatego, że zostały one stworzone z myślą o częstej eksploatacji w różnorodnych warunkach, stąd też muszą wyróżniać się odpowiednią odpornością.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.