Nagłówek 1

Różnice między szufladami plastikowymi a metalowymi

Różnice między szufladami plastikowymi a metalowymi

24Wrzesień

2020

Szuflady stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego biura. To w nich trzymane są firmowe dokumenty, ale także akcesoria czy przedmioty osobiste pracownika zajmującego miejsce przy danym stanowisku. Szuflady poprawiają ergonomię i umożliwiają utrzymanie porządku w miejscu pracy, który jest bardzo ważny zarówno z perspektywy pracownika, jak i pracodawcy. Ze względu na materiał wykonania szuflady dzielą się na plastikowe i metalowe. Jakie są różnice pomiędzy oboma rodzajami?

Szuflady plastikowe

Szuflady plastikowe charakteryzują się dużą lekkością i funkcjonalnością. Ze względu na uniwersalną konstrukcję to element wszechstronny, który znakomicie sprawdzi się w niemal wszystkich przestrzeniach biurowych, gabinetach czy pokojach dyrektorskich. Szuflady plastikowe produkowane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu są trwałe, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Dzięki zastosowaniu kulkowych prowadnic ich obsługa jest łatwa i intuicyjna. Wyposażenie w dodatkowe przegrody czy wkłady szufladowe umożliwia przechowywanie dodatkowych akcesoriów oraz jeszcze lepsze uporządkowanie miejsca pracy.  

Szuflady metalowe

Materiał wykorzystywany do produkcji szuflad metalowych sprawia, że są one dużo trwalsze od modeli plastikowych. Dzięki dużej odporności na zarysowania czy obdrapania szuflady te nie tracą na funkcjonalności nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania. Podobnie jak szuflady plastikowe są wyposażone w kulkowe prowadnice, więc ich obsługa jest równie bezproblemowa. Wysuwanie i wsuwanie jest płynne, szuflady nie zacinają się podczas otwierania oraz zamykania. Szuflady metalowe wyposażone są w mimośrodowy system złączy, dzięki któremu ustawienie lica może być dowolnie regulowane. Każdą szufladę można dodatkowo uzupełnić o blokadę wysuwu, a także plastikowy piórnik do trzymania w nim artykułów biurowych lub ramkę na teczki w formacie A4.

Szuflady, z jakiego materiału lepiej sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych?

Wybór poszczególnych modeli szuflad biurowych zależny jest od indywidualnych potrzeb każdego klienta. W większości biur wystarczającym rozwiązaniem będzie zakup szuflad plastikowych, których uniwersalna budowa sprawia, że bardzo dobrze komponują się z niemal wszystkimi wnętrzami. Klientom poszukującym solidniejszych rozwiązań polecamy szuflady metalowe, które gwarantują bezawaryjną pracę przez wiele lat użytkowania. Modele metalowe są jednak nieco droższe i nie zawsze pasują do aranżacji poszczególnych pomieszczeń.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077