Nagłówek 1

Podstawy doboru stelaży do biurek – co warto wiedzieć?

Podstawy doboru stelaży do biurek – co warto wiedzieć?

23Listopad

2023Wybór odpowiedniego stelaża do biurka ma kluczowe znaczenie dla komfortu i funkcjonalności miejsca pracy. Na rynku dostępne są różne rodzaje stelaży, w tym:


  •     • Elektryczne stelaże regulowane: Pozwalają na zmianę wysokości biurka za pomocą silnika elektrycznego, co jest idealne dla osób, które często zmieniają pozycję z siedzącej na stojącą i odwrotnie.
  •     •  Stelaże manualne: Są ekonomiczną alternatywą dla modeli elektrycznych, wymagają ręcznej regulacji.
  •     • Stałe stelaże: Nie oferują możliwości regulacji, ale są zazwyczaj bardziej stabilne i trwałe.

 

Materiał i konstrukcja

Materiał, z którego wykonany jest stelaż, wpływa na jego wytrzymałość, styl i cenę. Najczęściej spotykane są stelaże wykonane ze stali lub aluminium, które oferują dobrą równowagę między wytrzymałością a lekkością. Niektóre stelaże mogą również zawierać elementy z tworzyw sztucznych lub drewna, dodające unikalnego charakteru.

 

Ergonomia i komfort użytkowania

Ergonomia jest kluczowym elementem przy wyborze stelaża. Regulacja wysokości i kąta nachylenia biurka może znacznie poprawić komfort pracy i zapobiegać problemom związanym z długotrwałym siedzeniem lub staniem. Stelaże z możliwością regulacji wysokości są szczególnie polecane dla osób, które spędzają wiele godzin przy biurku.

Styl i wygląd

Stelaże do biurek są dostępne w różnych stylach, od nowoczesnych i minimalistycznych po bardziej tradycyjne i ozdobne. Wybór stylu zależy od indywidualnych preferencji oraz ogólnego wyglądu pomieszczenia, w którym będzie znajdowało się biurko.

Wytrzymałość i stabilność

Nośność i stabilność stelaża są kluczowe dla bezpieczeństwa i trwałości biurka. Ważne jest, aby wybrać model, który jest w stanie udźwignąć nie tylko blat biurka, ale także wszystkie urządzenia i akcesoria, które będą na nim umieszczone.

Więcej informacji na temat różnych typów i modeli stelaży do biurek można znaleźć tutaj.

Powrót

Aktualności, wystawy

26Październik

2022

Warsaw Home & Contract 2022

Od 19 do 22 października po raz kolejny wzięliśmy udział w targach Warsaw Home & Contract 2022 w Nadarzynie. Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony architektów, projektantów oraz producentów mebli. 

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077