Nagłówek 1

O czym powinniśmy pamiętać dbając o biurko?

O czym powinniśmy pamiętać dbając o biurko?

12Maj

2020

Nie jest tajemnicą, że meble zużywają się w wyniku regularnego użytkowania. W przypadku stołów czy biurek nierzadko mamy do czynienia m.in. ze stopniowym obluzowywaniem połączeń stelaży. Z czego to wynika i jak zaradzić temu problemowi w warunkach domowych?

Jak odświeżyć poluzowane połączenia w stole lub biurku

Przyczyny luzowania się połączeń w stelażach mogą być różne - wśród nich wymienić można np. to, że stół przez długi czas stał na nierównym podłożu, lub że, przysuwając się do niego wraz z krzesłem, odruchowo chwytamy za blat. O powstanie luzów łatwo również wtedy, gdy podczas przemieszczania ciągniemy mebel, zamiast go przestawiać. Wszystko to przyczynia się do stopniowego obluzowania połączeń pomiędzy blatem i stelażami, jak również części składowych stelaży. To zaś wywołuje dyskomfort podczas pracy przy chwiejnym biurku, a ponadto może stwarzać ryzyko rozlania np. kawy na blat i leżące na nim przedmioty.

Oprócz prawidłowego użytkowania stołu lub biurka warto również co jakiś czas sprawdzać stan połączeń i stelaży do mebli biurowych, a w razie potrzeby dokręcać poluzowane śruby. Zanim przystąpimy do takiego przeglądu, opróżnijmy biurko ze wszelkich znajdujących się na nim rzeczy. Usuńmy również elektronikę i kable. Następnie postawmy stół blatem do dołu, by mieć całkowity dostęp do stelaży. Sprawdźmy, które z nich są chwiejne i siedzą luźno na swoich miejscach, a następnie wykręćmy ich śruby montażowe za pomocą wkrętarki lub śrubokrętu.

Zdemontujmy stelaże i skontrolujmy ich stan. Jeżeli w wyniku użytkowania na ich powłoce lakierniczej powstały odpryski lub inne uszkodzenia mechaniczne, możemy zwrócić się do producenta z prośbą o ich przemalowanie. Sprawdźmy też, czy śruby łączące nie odkształciły się w wyniku pozostawania przez dłuższy czas w niewłaściwym położeniu - w razie konieczności wymieńmy je na nowe. Następnie należy przyłożyć stelaż w prawidłowej pozycji do miejsca, z którego został on wymontowany. Teraz wystarczy zainstalować komponent przy wykorzystaniu tych samych czynności, których dokonaliśmy podczas jego demontażu. Dopilnujmy przy tym, by śruby zostały dokręcone wystarczająco mocno, by zapobiec chwianiu się poszczególnych elementów.

Po zakończeniu pracy postawmy biurko blatem do góry i przetestujmy jego stabilność. Pamiętajmy, że dobór wysokiej jakości stelaży oraz właściwe użytkowanie biurka pomogą nam utrzymać je w dobrym stanie tak, by służyło nam dobrze przez wiele lat.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.