Nagłówek 1

Najważniejsze cechy praktycznych mebli biurowych

Najważniejsze cechy praktycznych mebli biurowych

17Styczeń

2019

Meble to podstawa wyposażenia każdej przestrzeni biurowej. Muszą być nie tylko wygodne, ale trwałe oraz łatwe w codziennym użytkowaniu. Pracownicy korzystają z nich każdego dnia przez kilka godzin, dlatego też komfort i funkcjonalność zawsze powinny być stawiane na pierwszym miejscu, chociaż nie mniejsze znaczenie ma estetyka, gdyż schludnie i pomysłowo wykończone biuro wpływa na wizerunek całej firmy. W tym artykule podpowiemy, jakimi cechami powinny wyróżniać się meble biurowe.

Meble biurowe - estetyczne, funkcjonalne, komfortowe

Podczas zakupu mebli biurowych należy skupiać się na nieco innych aspektach niż w przypadku urządzania wnętrz mieszkalnych. Tutaj liczy się przede wszystkim funkcjonalność i wygoda. Dodatkowo trzeba uwzględnić też wszystkie zalecenia wynikające z przepisów BHP. Estetyka, chociaż również jest bardzo ważna, w tym przypadku stoi na drugim miejscu. Dodatkowo dobór mebli zależy również od takich kwestii jak m.in. wielkość i wysokość pomieszczenia czy specyfika występujących w nim sprzętów.

W przestrzeniach biurowych określanych mianem open space (duże powierzchnie, w których pracuje wiele osób), warto zwrócić uwagę na uniwersalne fotele i biurka, które mogą być użytkowane przez różnych pracowników. Powinny być dość lekkie, łatwe w złożeniu i rozłożeniu czy częstym przenoszeniu, umożliwiając przy tym użytkownikom stworzenie własnej przestrzeni do pracy.

W biurach doskonale sprawdzają się meble, które mogą być dostosowywane przez pracowników adekwatnie do indywidualnych potrzeb, czyli np. biurka z regulowaną wysokością. Możliwość regulacji powinny posiadać również krzesła i fotele.

Jakość mebli biurowych jest kluczową kwestią, ponieważ wpływa na ich wytrzymałość oraz trwałość. Dotyczy to przede wszystkim stelaży, które zwykle są najbardziej narażone na intensywną eksploatację. W przypadku przestrzeni biurowych rekomendowane są więc bardzo solidne stelaże metalowe. Materiały wykorzystane do produkcji mebli biurowych muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pamiętajmy, że decydując się na niesprawdzone meble biurowe wątpliwej jakości, zapewne bardzo szybko będziemy musieli wymieniać je na nowe.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.