Nagłówek 1

Najczęściej popełniane błędy w urządzaniu biura

Najczęściej popełniane błędy w urządzaniu biura

08Wrzesień

2021

Urządzając nowoczesną przestrzeń biurową, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort korzystania z niej przez pracujące tam na co dzień osoby. W dzisiejszym artykule omówimy najczęściej popełniane błędy w trakcie aranżacji pomieszczenia biurowego. Zachęcamy do lektury.

Zły projekt lub jego całkowity brak

Odpowiednia aranżacja biura rozpoczyna się od dobrego projektu. Przed przystąpieniem do urządzania przestrzeni biurowej należy zadbać o dobry plan, uwzględniający rozmieszczenie poszczególnych elementów składających się na kompleksowe wyposażenie biura. Możliwości na wprowadzenie własnych pomysłów aranżacyjnych jest znacznie więcej, gdy firma wprowadza się do pustego biura, w którym do tej pory nie zostały wykonane żadne prace wykończeniowe. Często popełnianym błędem na tym etapie jest niedocenienie potencjału wnętrza i niewykorzystanie jego naturalnych atutów. Złe rozplanowanie przestrzeni i ciągów komunikacyjnych prowadzi do dalszych problemów z właściwą aranżacją przestrzeni biurowej. Aby wyeliminować możliwość popełnienia błędu, już na wstępnym etapie warto zasięgnąć porady doświadczonych architektów lub specjalistów od urządzania wnętrz.

Źle dopasowane meble

Jeden z największych i najczęściej popełnianych błędów podczas urządzania przestrzeni biurowej to zły dobór mebli. Należy pamiętać, że wybrane meble muszą charakteryzować się wysoką ergonomią i funkcjonalnością. Powinny być również uniwersalne, aby można było dopasować je do potrzeb kilku pracowników jednocześnie. Podstawą są wygodne krzesła oraz biurka ułatwiające wykonywanie codziennych obowiązków biurowych. Doskonałym rozwiązaniem, wpływającym na poprawę ergonomii pracy, jest wybór biurek z regulowaną wysokością blatu. Stelaże biurek do biura open space to nowocześnie zaprojektowane modele sprawdzające się w przestrzeniach, w których wymagany jest stały kontakt pomiędzy pracownikami. Wybór odpowiednio dopasowanych mebli pozwala optymalnie wykorzystać dostępną w pomieszczeniu przestrzeń.

Nieodpowiednie oświetlenie

Kolejnym z błędów popełnianych w czasie nieumiejętnej aranżacji przestrzeni biurowej jest dobór nieodpowiedniego oświetlenia. Warto przy tej okazji wspomnieć, że oświetlenie ma bardzo duży wpływ na komfort pracy w biurze. Jeśli jest źle dobrane, pracownicy nie mają zapewnionych właściwych warunków do pracy. Nie mogą się skupić, są rozkojarzeni, spada ich koncentracja, a co za tym idzie, również efektywność wykonywania codziennych obowiązków. W biurze najlepiej pracuje się przy naturalnym świetle dziennym, które często jest jednak niewystarczające. Z tego powodu należy zadbać o wysokiej jakość sztuczne źródło oświetlenia ogólnego, a także przypisane do każdego biurka oświetlenie indywidualne. Światło musi mieć odpowiednią barwę i nie może być zbyt silne, aby nie dekoncentrowało pracowników.

Niedopasowane kolory ścian i podłóg

Niedopasowane kolory ścian i podłóg to kolejny poważny błąd popełniany w trakcie urządzania biura. W pomieszczeniu nie należy stosować agresywnych, przesyconych kolorów, które utrudniają koncentrację i wpływają negatywnie na samopoczucie pracowników. Optymalnym rozwiązaniem w przestrzeniach biurowych jest zastosowanie naturalnych i łagodnych barw. Doskonale sprawdzają się w tym jasne odcienie szarości, beż i kolor kremowy. Zasada jest w tym przypadku bardzo prosta. Im łagodniejsze i zgaszone kolory do biura się wybierze, tym lepiej wpływa to na efektywność pracy zatrudnionych tam osób. Niezwykle istotne jest, aby kolorystyka wszystkich elementów biura była jak najbardziej wyważona. Jasne barwy ścian i podłóg można przełamać ciemniejszymi meblami lub dodatkami. Dzięki temu wnętrze zostanie pozbawione nudy, a pracownicy zyskają energię do efektywniejszej pracy.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077