Nagłówek 1

Meble biurowe na stelażach - korzyści z zastosowania

Meble biurowe na stelażach - korzyści z zastosowania

03Wrzesień

2018

Urządzenie pomieszczeń biurowych nie jest zadaniem prostym. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko estetykę wnętrza, ale przede wszystkim preferencje różnych użytkowników. Zawsze należy pamiętać o tym, że wszystkie zastosowane meble, a przede wszystkim krzesła i biurka, powinny być uniwersalne i nadawać się do regulacji, ponieważ na przestrzeni lat mogą być użytkowane przez różnych pracowników.

Do zastosowań biurowych zwykle dobierane są meble stelażowe. Stelaż odgrywa bardzo wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim zapewnia jakość, trwałość i stabilność mebli. Bezpośrednio wpływa również na komfort użytkowania. W tym artykule chcielibyśmy więc podpowiedzieć, jak wybrać odpowiedni stelaż biurka.

Komfortowe i estetyczne meble biurowe na stelażach

W przestrzeniach biurowych najczęściej wykorzystywane są tzw. meble szkieletowe. Wyróżniają się otwartą konstrukcją opartą na szkielecie (czyli właśnie stelażu). Uzupełnieniem szkieletu są elementy płytowe, które w przypadku biurka stanowią przestrzeń roboczą. Dobór mebli tego rodzaju podyktowany jest przede wszystkim względami praktycznymi. Takie meble są solidne, trwałe, odporne na różnorodne uszkodzenia mechaniczne i bardzo łatwo je zaadaptować w przestrzeni biurowej. Warto jednak dodać, że ich użyteczność wcale nie wyklucza estetyki. Obecnie produkowane są meble biurowe, które wyróżniają się wieloma walorami wizualnymi, świetnie nadają się do nowoczesnych i klasycznych wnętrz.

Co ważne, meble na stelażach pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Sprawdzą się nawet w sytuacjach, gdy rozkład mebli w pomieszczeniach często ulega zmianom. Jak już zostało wspomniane, meble na stelażach zbudowane są ze szkieletu i uzupełnienia. W przypadku, gdy dochodzi do większych zmian w przedsiębiorstwie, np. wizerunkowych, uzupełnienie mebli, czyli elementy płytowe, można bez większego problemu zmienić lub zmodyfikować. Dodatkowo nowoczesne stelaże umożliwiają łączenie różnych elementów wyposażenia wnętrz w rozmaitych konfiguracjach, zwiększając tym samym ich walory użytkowe.

Powrót

Aktualności, wystawy

17Wrzesień

2018

Bife Sim 2018

Od 12 do 16 września po raz kolejny uczestniczyliśmy w międzynarodowej wystawie BIFE SIM 2018 w Bukareszcie. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnych odbiorców i dystrybutorów.

28Maj

2018

ICFF 2018

Od 20 do 23 maja po raz pierwszy wzięliśmy udział w międzynarodowej wystawie ICFF 2018 w Nowym Jorku. Nasze produkty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony architektów i projektantów.