Nagłówek 1

Meble biurowe na stelażach - korzyści z zastosowania

Meble biurowe na stelażach - korzyści z zastosowania

03Wrzesień

2018

Urządzenie pomieszczeń biurowych nie jest zadaniem prostym. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko estetykę wnętrza, ale przede wszystkim preferencje różnych użytkowników. Zawsze należy pamiętać o tym, że wszystkie zastosowane meble, a przede wszystkim krzesła i biurka, powinny być uniwersalne i nadawać się do regulacji, ponieważ na przestrzeni lat mogą być użytkowane przez różnych pracowników.

Do zastosowań biurowych zwykle dobierane są meble stelażowe. Stelaż odgrywa bardzo wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim zapewnia jakość, trwałość i stabilność mebli. Bezpośrednio wpływa również na komfort użytkowania. W tym artykule chcielibyśmy więc podpowiedzieć, jak wybrać odpowiedni stelaż biurka.

Komfortowe i estetyczne meble biurowe na stelażach

W przestrzeniach biurowych najczęściej wykorzystywane są tzw. meble szkieletowe. Wyróżniają się otwartą konstrukcją opartą na szkielecie (czyli właśnie stelażu). Uzupełnieniem szkieletu są elementy płytowe, które w przypadku biurka stanowią przestrzeń roboczą. Dobór mebli tego rodzaju podyktowany jest przede wszystkim względami praktycznymi. Takie meble są solidne, trwałe, odporne na różnorodne uszkodzenia mechaniczne i bardzo łatwo je zaadaptować w przestrzeni biurowej. Warto jednak dodać, że ich użyteczność wcale nie wyklucza estetyki. Obecnie produkowane są meble biurowe, które wyróżniają się wieloma walorami wizualnymi, świetnie nadają się do nowoczesnych i klasycznych wnętrz.

Co ważne, meble na stelażach pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Sprawdzą się nawet w sytuacjach, gdy rozkład mebli w pomieszczeniach często ulega zmianom. Jak już zostało wspomniane, meble na stelażach zbudowane są ze szkieletu i uzupełnienia. W przypadku, gdy dochodzi do większych zmian w przedsiębiorstwie, np. wizerunkowych, uzupełnienie mebli, czyli elementy płytowe, można bez większego problemu zmienić lub zmodyfikować. Dodatkowo nowoczesne stelaże umożliwiają łączenie różnych elementów wyposażenia wnętrz w rozmaitych konfiguracjach, zwiększając tym samym ich walory użytkowe.

Powrót

Aktualności, wystawy

31Maj

2019

Interzum 2019

Od 21 do 24 maja ponownie uczestniczyliśmy w wystawie Interzum 2019. Targi w Kolonii z pewnością są najważniejszą międzynarodową wystawą komponentów i akcesoriów w branży meblowej.

24Maj

2019

ICFF 2019

Od 19 do 22 maja po raz drugi wzięliśmy udział w międzynarodowej wystawie ICFF 2019 w Nowym Jorku. Na naszym stoisku prezentowaliśmy bestsellery, jak również obiecujące produkty z nowych grup stelaży do biurek i stołów.