Nagłówek 1

Korzyści z zastosowania szuflad plastikowych

Korzyści z zastosowania szuflad plastikowych

08Maj

2018

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego biura są szuflady. Umożliwiają one skuteczne segregowanie dokumentów i utrzymanie porządku na stanowisku pracy. Bardzo dużą popularnością w wielu przestrzeniach biurowych cieszą się szuflady plastikowe. Jakie są zalety szuflad z tworzyw sztucznych i czy warto je stosować w biurze?

Najważniejsze zalety użytkowe szuflad plastikowych

Przede wszystkim szuflady plastikowe umożliwiają sprawne uporządkowanie wszystkich dokumentów i innych akcesoriów codziennego użytku, z tego też powodu bardzo często są wykorzystywane w biurach. Dostępne są w wielu rozmiarach, dlatego też można z łatwością dostosować je do potrzeb pracowników i specyfiki wykonywanych przez nich obowiązków. Co więcej, szeroka oferta różnych szuflad plastikowych pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do występujących w biurze mebli.

Bardzo często szuflady plastikowe dostępne są w zestawie z wieloma funkcjonalnymi dodatkami, takimi jak np. nakładane piórniki, wkładki na dokumenty, wkładki na CD i DVD. Takie dodatkowe funkcje zdecydowanie podnoszą komfort użytkowania szafek, a także ułatwiają codzienne segregowanie i porządkowanie dokumentów oraz akcesoriów.

Szuflady plastikowe – jaki mechanizm prowadnic?

Szuflady plastikowe mogą być wyposażone w różny mechanizm prowadnic – kulkowy albo rolkowy. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię, ponieważ wpływa ona na późniejsze użytkowanie szuflady. Prowadnice kulkowe sprawdzają się nieco lepiej w tym przypadku. Rolkowe są wprawdzie trochę tańsze, jednak znacznie gorsze jakościowo. Prowadnice kulkowe zapewniają lekkie działanie, są bardziej trwałe, wytrzymują większe obciążenia i cechują się znacznie dłuższą żywotnością oraz mniejszą awaryjnością.

Szuflady plastikowe na prowadnicach kulkowych są dostępne w wielu różnych wersjach, np. z wysuwem częściowym, pełnym lub dwukierunkowym. Mogą być wyposażone w system self-close, czyli z tzw. cichym domykiem, lub soft-close – z hamulcem i cichym domykiem. Możliwości jest wiele, więc każdy z całą pewnością znajdzie idealną szufladę z plastiku do swojego biura, która będzie spełniać nie tylko jego oczekiwania użytkowe, ale i estetyczne.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.