Nagłówek 1

Jakie wybrać biurka do nowoczesnego biura?

Jakie wybrać biurka do nowoczesnego biura?

27Czerwiec

2019

Urządzanie przestrzeni biurowej zawsze jest wyzwaniem dla osoby zajmującej się aranżacją wnętrz. W wielu przypadkach trzeba pogodzić ze sobą wymagania związane z estetyką, rozplanowaniem pomieszczeń oraz zapewnieniem właściwej ergonomii i wygody pracy. Odpowiednie biurka do nowoczesnego biura muszą więc oferować dużą elastyczność, tak by można było je dopasować do różnych wymagań i oczekiwań. Sprawdźmy, jakie elementy warto brać pod uwagę.

Swoboda aranżacji przestrzeni

Aranżowanie przestrzeni biurowej to najczęściej projektowanie stanowisk pracy przygotowanych do wypełniania bardzo różnych zadań. System biurek wybrany do realizacji tego zadania powinien dawać więc bardzo wszechstronne możliwości związane zarówno z łączeniem poszczególnych elementów, jak i komponowaniem stanowisk o szczególnych wymaganiach.

Warto pamiętać, że projektant przestrzeni biurowej rzadko kiedy ma pełną swobodę działania. Zwykle przestrzeń ta jest już podzielona na różne strefy, a w wielu przypadkach bardzo ograniczona. Wybrane systemy biurek muszą zatem pozwalać na w miarę swobodne kształtowanie wielkości pojedynczych stanowisk. Bardzo przydatne jest także łatwe ustalanie wymiarów dla wielu stanowisk umieszczonych obok siebie.

Estetyka i harmonia z wizerunkiem firmy

Jedną z kluczowych cech przy wyborze biurek do wyposażenia nowoczesnego biura jest również estetyka. Trzeba mieć na uwadze, że przestrzeń, w jakiej znajdują się pracownicy, w dużym stopniu wpływa na ich działanie. Wizerunek firmy jest ważny nie tylko w przypadku klientów, ale także osób w niej zatrudnionych. Warunki, jakie stwarza biuro, przekładają się na pracę, szczególnie w przypadku projektów wymagających dużej otwartości, innowacyjności i pomysłowości.

Przestrzeń, którą często odwiedzają klienci i osoby z zewnątrz poza funkcją czysto użytkową jest także rodzajem wizytówki firmy. Powinna być więc maksymalnie spójna z systemem identyfikacji wizualnej firmy, zarówno pod względem stylistyki, jak i używanych barw.

Ergonomia

Właściwe warunki pracy bezpośrednio przekładają się na produktywność pracowników. Wygodne biurka, dające możliwość dopasowania do potrzeb użytkownika to gwarancja krótszych przerw i lepszej koncentracji. W dłuższej perspektywie to również mniej problemów zdrowotnych i niższa absencja. Warto także pamiętać o tym, że ergonomiczne stanowiska pracy są jednym z elementów kształtowania wizerunku firmy, jako nowoczesnej i odpowiedzialnej.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.