Nagłówek 1

Jakie kształty mogą przyjmować stelaże do biurek?

Jakie kształty mogą przyjmować stelaże do biurek?

14Lipiec

2020

Biurka na metalowych stelażach to ekonomiczna i wytrzymała inwestycja. Konstrukcje tego typu wykorzystamy zarówno przy projektowaniu pojedynczych stanowisk (prywatnych lub firmowych), jak i w organizacji przestrzeni biurowych w modelu open space. Stelaż to podstawowy element wyróżniający biurko. Występować może w wielu kształtach. Każdy z nich pozwoli na inną aranżację przestrzeni roboczej, a zarazem cechować się będzie innymi możliwościami. Jakie formy przyjmują stelaże?

Stelaż – podstawowy element konstrukcyjny biurka

Stelaże, czyli tak zwane podstawy biurka przybierają różne kształty. Do powszechnie występujących możemy zaliczyć konstrukcje typu T oraz L. To stelaże proste i stabilne, które często zaopatrzone są w wyprodukowane z tworzyw sztucznych stopki do poziomowania. Stelaże połączymy za pośrednictwem kanałów kablowych lub specjalnych belek.

Kolejne kształty, jakie przyjmować mogą stelaże, to konstrukcje typu C i A. Jak sama nazwa wskazuje, formowane są ze stalowych elementów zamkniętych w kształt litery C. Natomiast stelaże typu A wyróżniają się dużą wytrzymałością. Są w stanie przenosić spore obciążenia, toteż sprawdzą się jako konstrukcje utrzymujące większy ciężar. 

Stelaże do biurek przybierać mogą także kształt litery Y. Konstrukcje tego typu to rurowe układy z regulatorem wysokości, który pozwala dostosować ją do wzrostu korzystającego z biurka użytkownika.

Ponadto wyróżnić można stelaże oparte na prostych profilach kwadratowych, prostokątnych, trójkątnych i okrągłych

Stelaże do biurek a zastosowanie

Dzięki zróżnicowanym kształtom konstrukcji stelażowych oraz wielu sposobom łączeń bez przeszkód stworzymy ergonomiczną przestrzeń do pracy lub odpoczynku. Takie rozwiązania sprawdzą się szczególnie w biurach typu open space, gdzie istotna jest duża funkcjonalność oraz możliwość potencjalnej rozbudowy stanowisk. Warto również wspomnieć o tym, że stelaże meblowe wyposażone mogą być w dodatkowe elementy jak na przykład opcja regulacji wysokości, która dzieli się na: płynną, mechaniczną i skokową lub elektryczną.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.