Nagłówek 1

Jakie funkcje pełnią osłony biurkowe?

Jakie funkcje pełnią osłony biurkowe?

04Marzec

2020

Osłony do biurka to istotny element przestrzeni biurowej, znacznie podnoszący komfort pracowników i jakość wykonywanych przez nich zadań. Do czego służą i jakie są ich zalety? Dowiesz się tego dzięki lekturze naszego artykułu!

Zalety osłon do biurek i monitorów

Osłony biurkowe dzielą się na górne oraz dolne, przy czym te pierwsze montowane są ponad blatem i mają właściwości zarazem funkcjonalne oraz dekoracyjne. Jednym z ich najbardziej praktycznych zastosowań jest osłanianie monitora komputera w sytuacji, gdy nie jest możliwe ustawienie go w taki sposób, by nie padały na niego promienie słońca lub by nie odbijały się w nim mocne światła biurowych lamp. Montując na biurku osłonę monitora, nie tylko zapewniamy sobie odpowiednią jasność ekranu i właściwą kolorystykę wyświetlanych treści, lecz także zwiększamy swój komfort podczas pracy, co z kolei przekłada się na zwiększenie naszej wydajności. Dodatkową zaletą osłon monitorów jest fakt, że pełnią one funkcję zabezpieczenia kabli przed nieumyślnymi potrąceniami i pociągnięciami - np. przez nieuważnie idących pracowników lub przesuwanie pobliskich krzeseł - mogącymi skutkować upadkiem, a co za tym idzie, zniszczeniem sprzętu elektronicznego.

Do zwiększenia naszego komfortu przyczyniają się również stalowe osłony biurek - przede wszystkim ograniczają one dostęp światła słonecznego do naszego stanowiska pracy, dzięki czemu nie odbija się ono np. od jasnego blatu lub leżącego na nim papieru, tym samym więc nie razi naszych oczu i nie przyczynia się do szybkiego zmęczenia wzroku. To zaś przekłada się na wygodniejszą, a tym samym szybszą i efektywniejszą pracę.

Z kolei dolne osłony biurek przeznaczone są do zamontowania pod blatem, a ich zadanie polega na zasłonięciu okablowania. Oprócz zabezpieczania pełnią one również funkcję dekoracyjną - umożliwiają nam bowiem ukrycie nieatrakcyjnego kłębowiska przewodów za estetycznym ekranem. To prowadzi nas do ostatniej zalety osłon biurkowych - jest to fakt, że występują one w różnych wariantach wizualnych i ze zróżnicowanymi ozdobnymi perforacjami, oprócz pełnienia zadań czysto funkcjonalnych wpływają więc również na estetykę otoczenia.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.