Nagłówek 1

Jakie biurka ułatwiają prace na open space?

Jakie biurka ułatwiają prace na open space?

30Wrzesień

2022

Biurka w pomieszczeniach open space powinny być komfortowe i funkcjonalne. Przestrzenie tego typu są coraz popularniejsze w siedzibach korporacji oraz większych firm. Ich zaletą jest to, że sprzyjają integracji zespołu, usprawnieniu komunikacji między pracownikami, a także zwiększeniu tempa wykonywanych zadań. Poniżej dowiesz się, jak wybrać biurka do open space, aby jak najlepiej zagospodarować to pomieszczenie.

Wielostanowiskowe i jednoosobowe biurka do open space

Biurka w open space muszą zapewniać każdemu pracownikowi wystarczającą ilość miejsca do komfortowego wypełniania obowiązków. Przeważnie każde z nich jest przeznaczone dla 2-4 osób. W dużych pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzają się podwójne stelaże do biurek open space z regulacją elektryczną. Umożliwiają one szybką zmianę wysokości blatu, dzięki czemu pracownicy mogą zmieniać stanowiska i łatwo dostosowywać je do swoich preferencji. W biurze open space można stawiać także biurka jednoosobowe – wówczas trzeba wybrać modele w tym samym kolorze lub z tej samej kolekcji, aby zachować spójność aranżacji. W takim przypadku warto zdecydować się również na montaż ścianek działowych, które zapewnią pracownikom odrobinę prywatności.

Jak ustawić biurka w open space?

W open space równie ważny jak rodzaj biurek jest sposób ich ustawienia. Najlepiej ustawić meble tak, jak pozwalają na to warunki architektoniczne. Ważne przy tym jest zapewnienie pracownikom dostępu do naturalnego światła, które będzie padało na każde stanowisko z boku. Jeśli zależy Ci na zapewnieniu miejsca do dyskusji, "burzy mózgów" i realizacji grupowych zadań, ustaw biurka w układzie otwartym, np. w kształcie litery U. Z kolei, gdy open space ma być przestrzenią dla jednoosobowych stanowisk pracy, meble stawiane są bokami do siebie lub naprzeciwko.

Powrót

Aktualności, wystawy

26Październik

2022

Warsaw Home & Contract 2022

Od 19 do 22 października po raz kolejny wzięliśmy udział w targach Warsaw Home & Contract 2022 w Nadarzynie. Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony architektów, projektantów oraz producentów mebli. 

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077