Nagłówek 1

Jakie wybrać biurka do biura open space

Jakie wybrać biurka do biura open space

30Sierpień

2019

Projektowanie przestrzeni open space to duże wyzwanie, ponieważ wymaga pogodzenia ze sobą różnych elementów. Wygodne miejsce do pracy musi zapewniać warunki do skupienia się na wykonywanym zadaniu, jednocześnie większość projektów jest realizowana we współpracy z innymi osobami. Ważne jest zatem także danie możliwości swobodnego i pozbawionego barier kontaktu. Problemem dodatkowym jest często fakt, że wszystkie niezbędne sprzęty muszą się pomieścić na bardzo ograniczonej przestrzeni. Sprawdźmy, jak zatem wybrać meble do biura open space i na co warto zwrócić uwagę.

Kluczowa cecha – elastyczność

Odpowiedzią na konieczność zapewnienia rozmaitych funkcji w obrębie jednego rodzaju mebli biurowych jest elastyczność. Tylko rozwiązanie, które pozwoli na dopasowanie do bardzo różnych wymagań, sprawdzi się przy tak trudnym sprawdzianie, jakim jest optymalne zaprojektowanie przestrzeni typu open space.

Najlepszym wyborem przy tak wyśrubowanych kryteriach są meble modułowe. Składają się one ze specjalnych stelaży, które można łatwo ze sobą połączyć za pomocą różnego rodzaju wsporników. Meble tego typu dają możliwość zastosowania wspólnego blatu dla większej ilości mebli. Ich wielką zaletą są także praktycznie nieograniczone ilości różnych kombinacji i układów, jakie można za ich pomocą zestawić. Bardzo korzystna jest również możliwość łatwego i szybkiego demontażu i reorganizacji przestrzeni. To ważne szczególnie w sytuacji, gdy wciąż zmieniają się potrzeby firmy i organizacja poszczególnych zespołów.

Jakość, trwałość i estetyka

Wybór mebli to jednak nie tylko koncentrowanie się na wysokiej funkcjonalności. Dla tworzenia środowiska umożliwiającego efektywną pracę w komfortowych warunkach ważna jest także estetyka. Nowocześnie urządzone wnętrze poprawia wizerunek firmy nie tylko w oczach jej klientów, ale także pracowników. W otoczeniu ładnych przedmiotów łatwiej się skupić, pracownicy częściej też wpadają na dobre pomysły. Nie bez powodu najbardziej znane firmy technologiczne tak dużą wagę przykładają do tego, jak wyglądają ich biura.

Jakość i trwałość mebli zależy przede wszystkim od sposobu ich wykonania i użytych materiałów. W przypadku mebli modułowych wszystkie elementy nośne odpowiedzialne za stabilność i łatwość montażu są wykonane z wytrzymałego metalu, a blaty mogą być dobrane w dowolny sposób uzależniony wyłącznie od gustu i oczekiwań klienta.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.