Nagłówek 1

Jakie stelaże określamy mianem benchowych?

Jakie stelaże określamy mianem benchowych?

08Czerwiec

2020

Zastosowanie stelaży benchowych pozwala na optymalne wykorzystanie możliwości biura typu open space. Z ich pomocą zaaranżujemy przestrzeń roboczą, a także ułatwimy pracownikom wzajemną komunikację.

Działanie regulowanych stelaży benchowych

Angielskie słowo bench („ławka”) w przypadku mebli biurowych określa system, na który składa się wiele połączonych ze sobą stanowisk pracy. Zakłada on rozmieszczenie pracowników w taki sposób, by w zależności od układu biurek siedzieli oni naprzeciw siebie lub w rzędach.

Układy benchowe służą optymalizacji warunków pracy w biurach typu open space. Rozwiązanie to pozwala na organizację i ergonomiczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jednocześnie umożliwia ono podział pracowników na grupy, ułatwiając komunikację pomiędzy osobami o podobnym zakresie obowiązków i kompetencji. Dodatkową zaletą stosowania układu benchowego jest usprawnienie ciągów komunikacyjnych w całym biurze.

Tworzenie benchowych układów wielostanowiskowych jest możliwe dzięki wykorzystaniu specjalistycznych stelaży typu bench. Ich budowa pozwala na łączenie ze sobą stanowisk roboczych w ergonomiczne zespoły dzięki wspólnej konstrukcji nośnej. Zastosowanie jej gwarantuje również wysoką stabilność całego układu.

Stelaże benchowe Linear Twin firmy Miladesign to doskonałe uzupełnienie wyposażenia biura. Występują w wariantach posiadających możliwość mechanicznej lub elektrycznej regulacji wysokości, a także pod postacią mobilnych i łatwych w manipulacji modeli na kółkach. Te ostatnie wyposażone są w mechanizm hamulcowy, który pozwala na unieruchomienie mebla w preferowanej pozycji.

Dodatkowym atutem stelaży benchowych jest możliwość zastosowania kanałów podwieszanych, które pozwalają na praktyczną organizację przewodów elektrycznych. Jednocześnie zabezpieczają one kable przed przypadkowym wyrwaniem lub wyciągnięciem – np. podczas nieostrożnego odsuwania krzesła.

Oprócz wysokiej jakości stelaży benchowych firma Miladesign oferuje również szereg akcesoriów stanowiących uzupełnienie dla poszczególnych modeli Linear Twin. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077