Nagłówek 1

Jakie powinno być biurko do pracy przy komputerze?

Jakie powinno być biurko do pracy przy komputerze?

03Grudzień

2017

Osoby, które na co dzień korzystają w pracy z komputerów, potrzebują odpowiednio przygotowanego stanowiska pracy. Praca przy biurku najczęściej odbywa się na siedząco, a niestety nie jest to pozycja naturalna dla człowieka. Gdy praca trwa wiele godzin, kręgosłup oraz mięśnie grzbietu mogą być nadmiernie przeciążone. Wybierając biurka komputerowe, należy dobierać więc bardzo uważnie, uwzględniając zarówno kwestie estetyczne, jak i funkcjonalne.

Idealnie dobrane biurko komputerowe — na co zwracać uwagę?

Biurko komputerowe powinno mieć specjalnie wyprofilowaną przednią krawędź, aby w chwilach odpoczynku móc swobodnie oprzeć na blacie nadgarstki, a czasami także łokcie.

Już przy zakupie biurka należy zastanowić się, na jakiej wysokości będzie ustawiony monitor. Pamiętajmy, że górna krawędź monitora powinna znajdować się na wysokości wzroku. Monitor powinien być też ustawiony w odpowiedniej odległości od oczu. Najbardziej rekomendowana odległość to ok. 40-75 cm. Głębokość blatu biurka komputerowego powinna też zapewniać wygodne korzystanie z klawiatury oraz materiałów pomocniczych. Odległość pomiędzy monitorem a przednią krawędzią stołu nie może być mniejsza niż 60 cm.

Wysokość blatu biurka powinna umożliwiać wykonywanie pracy w naturalnym położeniu rąk. Kąt między ramieniem a przedramieniem musi być prosty. Standardowe blaty biurek umieszczone są na wysokości 72-75 cm, ale dla wysokich osób może ona wynosić 80 cm, a nawet 85 cm. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na biurka z regulowaną wysokością blatu.

Krzesło do biurka komputerowego

Oprócz biurka niezbędne jest również wygodne krzesło. Krzesło do pracy powinno cechować się miękkim oparciem o regulowanej wysokości i wychyleniu. Najlepiej wybrać model z wyściełanym siedzeniem i regulacją wysokości i pochylenia, aby można było dostosować je do wzrostu użytkownika. Doskonałym rozwiązaniem są też krzesła z mechanizmem obrotowym, który pozwala na zmianę pozycji bez konieczności wykonywania skrętów całym ciałem. Wygodę pracy zapewniać będą też wyściełane podłokietniki z regulowanym położeniem.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077