Nagłówek 1

Jak urządzić komfortowy gabinet?

Jak urządzić komfortowy gabinet?

01Kwiecień

2018

Wyposażenie i stworzenie odpowiedniego wystroju w gabinecie nie należy do najłatwiejszych zadań. Bez względu na to, czy urządzasz gabinet w siedzibie firmy, czy też we własnym domu, należy uwzględnić kilka istotnych kwestii, które wpłyną nie tylko na komfort pracy, ale i funkcje reprezentacyjne gabinetu.

Podpowiadamy, jakie elementy wyposażenia muszą znaleźć się w gabinecie oraz czym powinny się charakteryzować.

Wyposażenie gabinetu

Bez względu na to, czy w siedzibie firmy, czy we własnym domu, gabinet zwykle spełnia dwie kluczowe funkcje: jest miejscem pracy oraz spotkań z klientami, współpracownikami, partnerami biznesowymi itp. Każdy element wyposażenia powinien więc być wygodny i funkcjonalny, ale i estetyczny oraz dopasowany do ogólnie przyjętej koncepcji stylistycznej. Co więcej, dobrze jest, jeśli swoją stylistyką nawiązuje do prowadzonej działalności.

Jakie elementy muszą znaleźć się w każdym gabinecie? Przede wszystkim jest to biurko. Biurko gabinetowe musi mieć odpowiednią wysokość oraz rozmiar blatu, ponieważ są to dwa kluczowe aspekty determinujące późniejszy komfort działania. Równie istotny jest odpowiednio dobrany fotel. W tym przypadku trzeba znaleźć złoty środek między wygodą, a nowoczesnym wyglądem. Standardowe fotele gabinetowe (tzw. fotel prezesa) zwykle prezentują się designersko, ale nie nadają się do ciągłej, 8-godzinnej pracy za biurkiem. Jeśli więc planujesz intensywną pracę w swoim gabinecie, powinieneś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego fotela.

Meble biurowe w gabinecie to nie tylko biurko i fotel. Przydatny będzie zestaw szaf, szuflad i półek przeznaczonych do gromadzenia ważnych dokumentów. Ich ilość i pojemność w dużej mierze zależy od specyfiki prowadzonej działalności. Współcześnie nowoczesne biura opierają się głównie na dokumentacji elektronicznej, więc rozbudowane zestawy meblowe coraz częściej okazują się zbyteczne.

W większości gabinetów ustawiona jest również sofa, która stanowi przestrzeń do spotkań biznesowych. Nie można zapominać również o wszelkiego rodzaju dodatkach, takich jak plakaty, obrazy czy zdjęcia. Pamiętajmy o tym, że gabinet nieco różni się od standardowej przestrzeni biurowej. To miejsce reprezentacyjne, które powinno mieć swój charakter, wyrażający się właśnie w oryginalnym wystroju wnętrza.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.