Nagłówek 1

Jak dobierać wkłady do szuflad?

Jak dobierać wkłady do szuflad?

03Lipiec

2020

Prawidłowo zorganizowane biurko czy szafa to jeden z filarów wydajnej pracy. Nieocenioną pomoc stanowią tu szuflady, w których bez trudu posegregujemy artykuły papiernicze i akcesoria do pisania, a także inne przedmioty niezbędne nam w ciągu dnia. Jak jednak dobrać właściwy wkład?

Podstawowe kryteria wyboru wkładów do szuflad

O funkcjonalności biurek czy kontenerów biurowych w miejscu pracy przesądzają możliwości segregacji przechowywanych w nich przedmiotów. Właściwie dobrane szuflady pozwolą nam na szybkie i niewymagające długich poszukiwań odnajdywanie notatników, długopisów, teczek z dokumentami czy płyt CD lub DVD.

Napotykamy tutaj dwa problemy. Pierwszy z nich jest bardzo subiektywny - to przeznaczenie poszczególnych szuflad. W zależności od niego możemy zdecydować się na szuflady klasyczne, wkładki do przechowywania teczek lub płyt czy nakładane piórniki na akcesoria biurowe. Zanim dokonamy zakupu, postarajmy się rozplanować sobie optymalny układ szuflad. Weźmy przy tym pod uwagę to, po które przedmioty sięgamy najczęściej i do których chcielibyśmy mieć najłatwiejszy dostęp. Zastanówmy się też, czy bardziej funkcjonalne będą w naszym przypadku szuflady plastikowe, czy może metalowe.

Drugą kwestią jest konieczność zmierzenia szuflady i znalezienia właściwego wkładu na podstawie uzyskanych danych. Cały pomiar jest prosty i wymaga jedynie zastosowania elastycznej miary.

Zapisując wyniki, podawajmy je w milimetrach - nawet drobne różnice mogą sprawić, że wkład nie zmieści się do środka lub będzie zbyt mały, by prawidłowo spocząć w szufladzie. Pamiętajmy też, że wszystkie pomiary muszą zostać wykonane wewnątrz szuflady.

Dane, których potrzebujmy, to:

- głębokość - mierzymy ją, poczynając od frontu, aż do tylnej ścianki. Dla ułatwienia możemy przyłożyć miarkę do ścianki bocznej, co pozwoli nam uniknąć nieprawidłowego wyniku;

- wysokość - należy mierzyć ją od dna pod kątem prostym. Górną granicę stanowi tu najbliższy obiekt znajdujący się powyżej - czyli krawędź górnej ścianki, umieszczony wyżej wkład i tym podobne;

- szerokość - mierzymy ją od jednej bocznej ścianki szuflady do drugiej. W celu uniknięcia błędu dokonajmy pomiaru tuż przy dnie.

Mając w ręku powyższe dane, możemy dobrać wkłady do szuflad na podstawie ich parametrów.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077