Nagłówek 1

Jak wymienić uszkodzony stelaż do biurka?

Jak wymienić uszkodzony stelaż do biurka?

19Luty

2020

Biurko to jeden z najważniejszych mebli naszego życia codziennego - to przy nim pracujemy, uczymy się, a często też spędzamy czas na realizowaniu swojego hobby. Każde uszkodzenie czyniące jego używanie utrudnionym lub niemożliwym stanowi więc znaczną niedogodność. Jak szybko i łatwo wymienić stelaż do biurka?

Wymiana stelażu do biurka - krok po kroku

Do prawidłowego przeprowadzenia wymiany uszkodzonego elementu będziemy potrzebowali śrub, śrubokrętu oraz, oczywiście, nowego stelaża. Pamiętajmy, że ten ostatni musi być odpowiednio dobrany - powinien nie tylko pasować do pozostałych elementów konstrukcji, ale też być wystarczająco solidny, by blat nadmiernie go nie obciążał. Jeżeli chcemy ułatwić sobie pracę, możemy zaopatrzyć się we wkrętarkę. Upewnijmy się, że zarówno średnice śrub, jak i otwory montażowe w stelażu są dopasowane do otworów w blacie biurka.

  1. Krok pierwszy - przygotowanie biurka. Przenieśmy wszystkie leżące na nim elementy oraz usuńmy okablowanie z kanału kablowego.
  2. Krok drugi - wykręcenie śrub montażowych uszkodzonego stelażu do biurka. Do tego celu użyjmy śrubokrętu lub wkrętarki. Śruby pozyskane na tym etapie możemy wykorzystać później, jeżeli jednak podczas demontażu któraś z nich zgubiła się lub uległa zniekształceniu, zastąpmy ją jedną z tych przygotowanych wcześniej.
  3. Krok trzeci - demontaż uszkodzonego stelażu. Usuńmy element, który zamierzamy zastąpić. Jeżeli wymieniamy tylko część stelaża - np. samą kolumnę - odinstalujmy ją od kanału kablowego.
  4. Krok czwarty - montaż nowego elementu. Krok ten obejmuje te same działania, które przeprowadziliśmy w punkcie pierwszym, tyle że tym razem musimy wykonać je w odwrotnej kolejności. Przykładamy nowy stelaż do miejsca, z którego usunęliśmy ten uszkodzony, i upewniamy się, że jest dopasowany do otworów na śruby. Następnie przykręcamy element do blatu oraz kanału kablowego lub belki łączącej.
  5. Krok piąty - testowanie nowego stelaża. Sprawdzamy, czy konstrukcja jest solidnie zamocowana i stabilna. Biurko jest gotowe do pracy.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077