Nagłówek 1

Jak wybrać idealne biurko komputerowe

Jak wybrać idealne biurko komputerowe

30Czerwiec

2017

Biurka do pracy przy komputerze powinny wyróżniać się określonymi parametrami, które w dużej mierze odpowiadają za komfort użytkowania mebla. Jeśli wybieramy mebel dla siebie, powinniśmy idealnie dopasować go do swojego wzrostu oraz indywidualnych preferencji. Jeśli natomiast wyposażamy biuro np. dla swoich pracowników, musimy kierować się ogólnie przyjętymi zasadami, związanymi z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Zgodnie z przyjętymi zasadami, biurka komputerowe powinny posiadać co najmniej 80 cm głębokości i 120 cm szerokości. Im większy blat biurka, tym wygodniej będzie się przy nim pracować, ponieważ oprócz komputera można swobodnie umieścić na nim ręce, a także dokumenty czy akcesoria biurowe. Blat biurka powinien znajdować się na wysokości 72-75 cm. Jednym z optymalnych rozwiązań jest zakup biurka z regulowaną wysokością, które można odpowiednio dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Biurka komputerowe do pracy

Biurka komputerowe do pracy muszą być wygodne i przystosowane do potrzeb użytkownika. Pamiętajmy, że wielogodzinna praca przy niewygodnym biurku może nie tylko niekorzystnie wpływać na kręgosłup, ale również koncentrację oraz samopoczucie, co bezpośrednio przekłada się na efektywność działania.

Biurko do pracy przy komputerze powinno być nieco bardziej rozbudowane niż to do użytku domowego. Oprócz szerokiego blatu musi być wyposażone w dodatkowe szuflady, półki czy szafki, w których pracownik będzie mógł umieścić dokumenty, notatki, akcesoria biurowe. Niekiedy konieczne jest również wygenerowanie dodatkowej przestrzeni na ustawienie np. drukarki lub skanera.

Pamiętajmy, że pod biurkiem, w miejscu przeznaczonym na nogi, nie mogą znajdować się żadne dodatkowe półki, nie można umieszczać tam dodatkowych sprzętów. To przestrzeń przeznaczona wyłącznie dla podnóżka.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.