Nagłówek 1

Jak urządzić nowoczesne biuro?

Jak urządzić nowoczesne biuro?

13Styczeń

2020

Funkcja, jaką spełniają pomieszczenia biurowe, zmienia się wraz z upływem czasu. Owszem, nadal jest to przestrzeń, w której grupa ludzi wykonuje swoją pracę. Jednak oprócz czysto technicznej funkcjonalności, dziś zwraca się również uwagę na atmosferę, jaka panuje w biurze. Pomieszczenie, w którym przebywamy, oddziałuje na nasze samopoczucie, dlatego w swojej przestrzeni pracowniczej musimy czuć się dobrze.

Ergonomia, ekologia i przestrzeń aranżacji biurowych

Choć przestrzeń, jaką powinien posiadać każdy z pracowników, jest określona prawnie, to od projektanta zależy, w jaki sposób rozmieści stanowiska. Warto pamiętać, że w tym wypadku mniej oznacza więcej. Nowoczesne biuro powinno cechować się dużą ilością wolnej przestrzeni, tak, aby poruszanie się po nim nie sprawiało trudności. Podejście minimalistyczne sprawi też, że osoby przebywające w pomieszczeniu nie będą czuły się przytłoczone.

Fotele muszą spełniać zasady ergonomii i zgodnie z tymi zasadami przystawać do powierzchni blatów. Natomiast biurka powinny mieć na tyle duże blaty, aby pomieścić niezbędne urządzenia i przybory oraz zapewnić wolną przestrzeń do pracy. Świetnym rozwiązaniem dla pracowników, spędzających wiele godzin przed monitorem komputera będą nowoczesne biurka wyposażone w stelaż do elektrycznego regulowania  wysokości blatu. Natomiast w przypadku małej powierzchni pomieszczeń biurowych idealnym rozwiązaniem będą biurka narożne. Biurka dobrze jest wyposażyć w zamykane na klucz szuflady, montowane pod blatem.

W celu zwiększenia estetyki, komfortu i bezpieczeństwa podczas pracy warto rozważyć możliwości jakie daje zamontowanie portów multimedialnych, wbudowanych bezpośrednio w blat biurka. Należy także zamontować kanały kablowe zgodnie z zasadami BHP.  

Biorąc pod uwagę obraz współczesnego miasta, warto zainwestować w materiały ekologiczne. Dobrą praktyką będą pojemniki do segregacji odpadów. Powinien je cechować subtelny design, lecz najlepiej umieścić je w widocznym miejscu. 

Wystrój nowoczesnego biura

Przy samodzielnym projektowaniu pomieszczeń biurowych warto postawić na prostotę. Dzięki stonowanym kolorom ścian i regularnym kształtom mebli biurowych uzyskamy efekt, który przypadnie do gustu największej grupie osób. Jeśli chcemy nadać nieco życia, możemy zdecydować się na kilka malowideł z nurtu abstrakcjonizmu lub impresjonizmu, co pobudzi wyobraźnię, a jednocześnie nie przytłoczy. W projektowaniu pomieszczeń biurowych warto zwrócić uwagę na roślinność. Tutaj również minimalizm jest w cenie. Kilka doniczek z zielonymi, wielosezonowymi roślinami z pewnością poprawi nastrój użytkowników biura. W całej aranżacji królować powinny elementy drewniane, szklane i metalowe.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.