Nagłówek 1

Główne rodzaje biurek w przestrzeni biurowej

Główne rodzaje biurek w przestrzeni biurowej

13Lipiec

2017

Biurko to główny element wyposażenia biurowego. Pracownik spędza przy nim przeważającą część swojego dnia, dlatego najważniejszy jest nie tylko wygląd, ale przede wszystkim komfort, który zapewniać będzie ten mebel. Bardzo ważna jest również jego funkcjonalność. Już na etapie dokonywania wyboru należy dostosować model biurka do indywidualnych potrzeb. Na szczęście obecnie meble biurowe są dostępne w różnych wariantach wymiarów, kształtów i materiałów, z jakich zostały wykonane. Dodatkowo wybierać można spośród bogatej oferty kolorystycznej.

Różne rodzaje biurek — rozwiązania praktyczne i estetyczne

Ciekawym rozwiązaniem w przestrzeniach biurowych są biurka w kształcie litery L lub T. Umożliwiają one przeprowadzenie okablowania pionowego w nogach. W ten sposób doskonale można wykorzystać podstawę biurka, zyskując przy tym na względach estetycznych (kable są niewidoczne w pomieszczeniu). W biurkach tego typu blaty zwykle mają grubość 25mm lub 28mm.

W standardowych, prostych biurkach najczęściej stosowane są kontenery mobilne, które pozwalają na przestawienie ich w dowolne miejsce. Biurka w kształcie litery L i T najczęściej zakończone są kontenerami dostawnymi, które stabilizują całą konstrukcję i przedłużają blat roboczy.

Innym rozwiązaniem są biurka wsparte metalowymi ramami i nogami o nowatorskich wzorach — skośnymi, okrągłymi, kwadratowymi, łączonymi dolną belką, zakończonymi regulatorami wysokości. Tego rodzaju biurka świetnie wyglądają po połączeniu ich w stanowiska „wyspowe” o wieloosobowym przeznaczeniu (połączone są jednym stelażem).

Warto pamiętać, że we współczesnych przestrzeniach biurowych najczęściej wykorzystywane są biurka komputerowe. Ich wymiary muszą być więc przystosowane do potrzeb osób, które będą pracować przy komputerze. Blaty powinny być na tyle duże, by zmieścił się na nich cały sprzęt komputerowy, a także dodatkowe akcesoria biurowe, a być może również małe przedmioty osobistego użytku.

Kształt blatu, kolorystyka, wysokość nóg, wielkość i rozstawienie szuflad — to wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim jednak należy pamiętać o tym, że biurko wykorzystywane jest przez pracowników do wielogodzinnej pracy, dlatego musi być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.