Nagłówek 1

Główne korzyści z zastosowania biurek z regulowanym stelażem

Główne korzyści z zastosowania biurek z regulowanym stelażem

04Marzec

2019

Meble, bez względu na to, czy występują w domu, biurze czy gabinecie lekarskim, muszą być przede wszystkim maksymalnie wygodne i funkcjonalne. Dotyczy to przede wszystkim tych elementów wyposażenia, które są przez nas użytkowane najbardziej intensywnie. Wielogodzinne korzystanie z niekomfortowego biurka może powodować nie tylko spory dyskomfort podczas pracy, ale przede wszystkim zagrażać prawidłowej postawie ciała i zdrowiu. Jak temu przeciwdziałać? Rozwiązaniem może okazać się zastosowanie mebli na regulowanych stelażach, które zyskują sobie obecnie coraz większą popularność?

Stelaże z regulacją wysokości — chwilowa moda czy rewolucyjne rozwiązanie?

Nie trzeba szczególnie śledzić branży meblarskiej, aby zauważyć, że producenci co jakiś czas wprowadzają nowe, innowacyjne rozwiązania, które z założenia mają być rewolucyjne i ponadczasowe. Część z nich rzeczywiście jest doceniana przez klientów, ale bardzo wiele jest też takich, które szybko odchodzą w zapomnienie, okazując się jedynie nieprzydatną ozdobą. Dlatego też warto poznawać różnorodne nowości wprowadzane na rynek, podchodząc do nich jednak z ostrożnością. Jakim rozwiązaniom warto zaufać?

Przede wszystkim takim, które zostały wdrożone po przeprowadzeniu licznych badań i testów. Doskonałym przykładem takiego rewolucyjnego mebla, którym warto się zainteresować, jest biurko z regulowaną wysokością. Znajduje ono zastosowanie zarówno w biurach, jak i w domowych gabinetach. Pracownicy biurowi spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej, która jest wymuszona, a więc niesie ze sobą ryzyko wielu negatywnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak np. schorzenia kręgosłupa. Bardzo często wynikają one właśnie z nieodpowiedniego dopasowania stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb pracowników. Jednocześnie należy pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalna wysokość blatu, która będzie optymalna dla każdego pracownika. Dobór odpowiedniego poziomu powierzchni roboczej zależy nie tylko od wzrostu, ale i proporcji ciała użytkownika, a także pozycji, w jakiej najczęściej pracuje przy biurku. Możliwość indywidualnego dostosowania wysokości blatu zapewnia biurko z regulowanym stelażem.

Regulowanie wysokości blatu: mechanicznie i elektrycznie

Możliwość regulacji wysokości blatu nie jest rozwiązaniem nowym. Zanim na rynku pojawiły się elektryczne stelaże do mebli, dostępne były rozwiązania mechaniczne, które również umożliwiały łatwe dostosowywanie wysokości blatu roboczego do indywidualnych potrzeb. Mechaniczna regulacja okazuje się wystarczająca przede wszystkim w sytuacjach, gdy z danego stanowiska pracy korzysta zawsze ta sama osoba.

Biurko regulowane elektrycznie jest jednak znacznie wygodniejsze w obsłudze i zapewnia zdecydowanie większą swobodę. Zmiana wysokości odbywa się przez naciśnięcie jednego przycisku i trwa zaledwie kilka chwil. To idealny mebel w przypadku stanowisk pracy, z których korzysta wiele osób.

Powrót

Aktualności, wystawy

17Wrzesień

2018

Bife Sim 2018

Od 12 do 16 września po raz kolejny uczestniczyliśmy w międzynarodowej wystawie BIFE SIM 2018 w Bukareszcie. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnych odbiorców i dystrybutorów.

28Maj

2018

ICFF 2018

Od 20 do 23 maja po raz pierwszy wzięliśmy udział w międzynarodowej wystawie ICFF 2018 w Nowym Jorku. Nasze produkty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony architektów i projektantów.