Nagłówek 1

Gdzie najlepiej sprawdzą się stoły z podstawą na jednej nodze?

Gdzie najlepiej sprawdzą się stoły z podstawą na jednej nodze?

15Kwiecień

2021

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów stołów. Różnią się one wieloma parametrami, wśród których warto wymienić materiał wykonania, wielkość i kształt blatu, a także ilość nóg. W dzisiejszym artykule bliżej przyjrzymy się stołom na jednej nodze. Czym charakteryzuje się ten typ stołów? Jakie zalety ma to rozwiązanie i w jakich wnętrzach się sprawdzi? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w dalszej części wpisu.

Stoły z podstawą na jednej nodze – czym są i jakie mają zalety?

Stoły, których podstawa oparta jest na zaledwie jednej nodze, to rozwiązanie znane od wielu lat. Pomimo zmieniających się trendów w architekturze stoły z jedną nogą bardzo często stanowią podstawowe wyposażenie stylowo projektowanych wnętrz. Swoją niesłabnącą popularność zawdzięczają uniwersalnemu wyglądowi oraz szerokim możliwościom aranżacyjnym. Stół na jednej nodze wygląda lekko i niebanalnie, nie przesłaniając przy tym dostępnej przestrzeni. Pasuje do większości nowocześnie urządzonych pomieszczeń. Bez problemów wkomponujesz go w aranżację wnętrza w stylu loftowym, industrialnym czy bardziej klasycznym. Jego praktyczność docenią też osoby lubiące spędzać czas na świeżym powietrzu i często organizujące przyjęcia w ogrodach. Stoły te idealnie nadają się bowiem do postawienia na nich przekąsek czy drinka.

Dużą zaletą stołów na jednej nodze jest także wysoka trwałość i duża wygoda użytkowania. Siedzące przy nich osoby nie doświadczają skrępowania ruchów i mogą swobodnie poruszać nogami, bez obaw o zahaczenie o poprzeczkę czy inne elementy znane ze stołów z czterema nogami. Metalowe podstawy stolików są stabilne i odporne na uszkodzenia. Funkcjonalność tego rozwiązania podnosi również możliwość swobodnego dopasowania dowolnego kształtu blatu. Miłośnikom prostych, minimalistycznych rozwiązań polecane są blaty okrągłe, natomiast zainteresowani klasycznymi modelami z całą pewnością postawią na tradycyjne blaty w kształcie prostokąta, umożliwiające otrzymanie większej przestrzeni użytkowej. Wybór w tym przypadku uzależniony jest wyłącznie od indywidualnych oczekiwań inwestora.

W jakich miejscach warto postawić na meble tego typu?

Dawniej stoły z podstawą na jednej nodze kojarzone były głównie z lokalami gastronomicznymi (restauracjami, kawiarniami, barami), salami konferencyjnymi i szkoleniowymi, a także pomieszczeniami do wypoczynku w przestrzeniach biurowych. Obecnie jednak spotkać można je też w budynkach mieszkalnych, w tym domach jednorodzinnych. Modele te świetnie sprawdzą się w kuchni, jadalni czy salonie. Stół na jednej nodze może pełnić funkcję stołu kuchennego, stolika kawowego, jak również wyspy oddzielającej część do przygotowywania i spożywania posiłków od części wypoczynkowej w domach, w których salon jest połączony z kuchnią. To idealny wybór szczególnie do niedużych wnętrz. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniej wielkości blatu. Zbyt duży nie będzie prezentował się odpowiednio w mniejszych pomieszczeniach.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077