Nagłówek 1

Funkcje i przeznaczenie stelaży do mebli

Funkcje i przeznaczenie stelaży do mebli

11Luty

2019

Meble modułowe są obecnie coraz chętniej wybierane przez klientów. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach, w których liczy się funkcjonalność i ergonomia, czyli m.in. w biurach, salach konferencyjnych, restauracjach itd. Jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych tego rodzaju mebli są stelaże, którym poświęcony będzie ten artykuł.

Specyfika funkcjonalnych stelaży meblowych

Stelaże stanowią wsparcie dla innych elementów konstrukcyjnych mebli, takich jak np. blaty biurek czy stołów. Obecnie najczęściej wykonywane są z lekkich, a jednocześnie wytrzymałych materiałów, co gwarantuje łatwe użytkowanie (w tym również przenoszenia) oraz długą żywotność. Stanowią solidne wsparcie również dla sprzętów gastronomicznych czy warsztatowych. Są również bardzo estetyczne i dostępne w różnych wersjach kolorystycznych (kolor uzyskują poprzez malowanie metodą proszkową).

Jedną z zalet stelaży meblowych jest możliwość dowolnej konfiguracji wyposażenia oraz łatwe składanie i rozkładanie mebli, np. podczas przeprowadzki czy zmiany aranżacji wnętrza. Jest to szczególnie ważne w miejscach takich jak sale konferencyjne czy sale restauracyjne, w których często dokonywane są zmiany ustawienia mebli adekwatnie do bieżących potrzeb.

Gdzie sprawdzają się najlepiej stelaże meblowe?

Jak już zostało wspomniane, meble na stelażach najczęściej znajdują zastosowanie w pomieszczeniach biurowych oraz różnego rodzaju warsztatach. Świetnie sprawdzają się jako stanowiska robocze, gdyż zapewniają wygodę użytkownikom, a jednocześnie zapewniają wiele możliwości dostosowywania konstrukcji do własnych potrzeb. Mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria, np. do mocowania kabli komputerowych, dzięki czemu łatwiej jest zachować porządek na stanowisku pracy.

Nowoczesne biurka na stelażach pozwalają również na regulację wysokości oraz długości blatu. Jest to możliwe za sprawą specjalnych belek montażowych oraz mechanizmu ręcznego lub elektrycznego, który pozwala na zmianę wysokości przestrzeni roboczej.

Tego rodzaju meble umożliwiają łatwe zagospodarowanie pomieszczeń typu open space. Pojedyncze stanowiska mogą zostać połączone w system workbench.

Stelaże meblowe są też powszechnie wykorzystywane przez firmy specjalizujące się w organizacji eventów, np. targów czy konferencji. W tym przypadku doceniana jest przede wszystkim lekkość, a jednocześnie wytrzymałość stelaży, które można z łatwością montować i demontować.

 

Powrót

Aktualności, wystawy

17Wrzesień

2018

Bife Sim 2018

Od 12 do 16 września po raz kolejny uczestniczyliśmy w międzynarodowej wystawie BIFE SIM 2018 w Bukareszcie. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnych odbiorców i dystrybutorów.

28Maj

2018

ICFF 2018

Od 20 do 23 maja po raz pierwszy wzięliśmy udział w międzynarodowej wystawie ICFF 2018 w Nowym Jorku. Nasze produkty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony architektów i projektantów.