Nagłówek 1

Funkcje i przeznaczenie stelaży do mebli

Funkcje i przeznaczenie stelaży do mebli

30Styczeń

2019

Meble modułowe są obecnie coraz chętniej wybierane przez klientów. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach, w których liczy się funkcjonalność i ergonomia, czyli m.in. w biurach, salach konferencyjnych, restauracjach itd. Jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych tego rodzaju mebli są stelaże, którym poświęcony będzie ten artykuł.

Specyfika funkcjonalnych stelaży meblowych

Stelaże stanowią wsparcie dla innych elementów konstrukcyjnych mebli, takich jak np. blaty biurek czy stołów. Obecnie najczęściej wykonywane są z lekkich, a jednocześnie wytrzymałych materiałów, co gwarantuje łatwe użytkowanie (w tym również przenoszenia) oraz długą żywotność. Stanowią solidne wsparcie również dla sprzętów gastronomicznych czy warsztatowych. Są również bardzo estetyczne i dostępne w różnych wersjach kolorystycznych (kolor uzyskują poprzez malowanie metodą proszkową).

Jedną z zalet stelaży meblowych jest możliwość dowolnej konfiguracji wyposażenia oraz łatwe składanie i rozkładanie mebli, np. podczas przeprowadzki czy zmiany aranżacji wnętrza. Jest to szczególnie ważne w miejscach takich jak sale konferencyjne czy sale restauracyjne, w których często dokonywane są zmiany ustawienia mebli adekwatnie do bieżących potrzeb.

Gdzie sprawdzają się najlepiej stelaże meblowe?

Jak już zostało wspomniane, meble na stelażach najczęściej znajdują zastosowanie w pomieszczeniach biurowych oraz różnego rodzaju warsztatach. Świetnie sprawdzają się jako stanowiska robocze, gdyż zapewniają wygodę użytkownikom, a jednocześnie zapewniają wiele możliwości dostosowywania konstrukcji do własnych potrzeb. Mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria, np. do mocowania kabli komputerowych, dzięki czemu łatwiej jest zachować porządek na stanowisku pracy.

Nowoczesne biurka na stelażach pozwalają również na regulację wysokości oraz długości blatu. Jest to możliwe za sprawą specjalnych belek montażowych oraz mechanizmu ręcznego lub elektrycznego, który pozwala na zmianę wysokości przestrzeni roboczej.

Tego rodzaju meble umożliwiają łatwe zagospodarowanie pomieszczeń typu open space. Pojedyncze stanowiska mogą zostać połączone w system workbench.

Stelaże meblowe są też powszechnie wykorzystywane przez firmy specjalizujące się w organizacji eventów, np. targów czy konferencji. W tym przypadku doceniana jest przede wszystkim lekkość, a jednocześnie wytrzymałość stelaży, które można z łatwością montować i demontować.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.