Nagłówek 1

Dlaczego warto zadbać o estetykę mebli biurowych?

Dlaczego warto zadbać o estetykę mebli biurowych?

05Październik

2021

Urządzenie przestrzeni biurowej to niełatwe zadanie. Kupno odpowiednich mebli i dodatków to dopiero początek, ponieważ wszystkie zakupione przedmioty trzeba następnie właściwie poustawiać. Po realizacji założonego projektu należy zrobić wszystko, by doskonały efekt utrzymywał się jak najdłużej, a kupione meble zachwycały swoim wyglądem przez wiele lat użytkowania. Dlaczego warto dbać o estetykę mebli biurowych? Zapraszamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

Utrzymane w czystości meble lepiej wyglądają

Czyste meble zdecydowanie lepiej wyglądają, co wpływa na ogólną estetykę pomieszczenia. Przekłada się to również na większy komfort pracowników, ponieważ w utrzymanym w czystości biurze mają oni stworzone lepsze warunki do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Sama praca jest znacznie przyjemniejsza w utrzymanym w czystości, estetycznym pomieszczeniu. Regularne czyszczenie wszystkich znajdujących się wewnątrz mebli sprawia także, że odwiedzający biuro klienci i inne osoby z zewnątrz czują się w nim dobrze. Dzięki temu łatwiej jest podtrzymywać już istniejące oraz zawiązywać nowe kontakty handlowe.

Odpowiednia pielęgnacja mebli przedłuża ich żywotność

Częsta pielęgnacja i poddawanie mebli regularnym zabiegom konserwującym wpływa korzystnie nie tylko na ich wygląd, ale również żywotność. Odpowiednio czyszczone i pielęgnowane meble biurowe są w stanie przetrwać długi okres intensywnego użytkowania, bez potrzeby ich wymiany. Takie meble nie niszczą się podczas codziennego korzystania. Należy jednak zadbać o to, by wszystkie zabiegi mające na celu przedłużenie żywotności mebli wykonywane były w sposób właściwy. Nieumiejętne podejście do tego typu prac może wyrządzić meblom więcej szkód niż pożytku. Przed rozpoczęciem zabiegów konserwujących trzeba nabyć odpowiednią wiedzę na ten temat lub skorzystać z pomocy specjalistów.

Jak prawidłowo czyścić i konserwować meble biurowe?

Sposób czyszczenia i konserwacji mebli biurowych zależny jest od materiału, z którego wykonane są poszczególne elementy konstrukcji. Metalowe stelaże do biurek i stołów czyści się inaczej niż meble drewniane czy szklane. Metalowe części mebli należy chronić przed szkodliwym działaniem rdzy i innych czynników mających wpływ na ich niszczenie. Codzienna pielęgnacja ogranicza się natomiast do przetarcia ich powierzchni przy użyciu wilgotnej szmatki. Najlepiej sprawdzi się w tym szmatka z mikrofibry, miękkiego materiału o doskonałych właściwościach chłonących. Meble należy chronić nie tylko przed kurzem i pyłem, ale także wilgocią, ponieważ zawilgocone przestrzenie to idealne środowisko do rozwoju rdzy. Po czyszczeniu metalowe elementy trzeba dokładnie wycierać, natomiast podczas użytkowania na co dzień nie narażać na kontakt z wodą i pozostałymi cieczami.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.

Porosły-Kolonia 9A, 16-070 Porosły-Kolonia

mila@miladesign.com.pl

+48660756077