Nagłówek 1

Dla kogo biurka z regulowaną wysokością

Dla kogo biurka z regulowaną wysokością

18Październik

2019

Przy wyborze biurka jedną z ważniejszych kwestii jest zapewnienie udanego połączenia cech użytkowych z atrakcyjnym wyglądem. Dobrze zaprojektowane biurko pozwoli nam na cieszenie się pełną funkcjonalność i możliwością wkomponowania mebla w naszą koncepcję urządzenia przestrzeni biurowej. Wśród najistotniejszych cech mebli biurowych będzie się więc znajdowała ergonomia, ułatwiająca korzystanie z poszczególnych mebli. W przypadku biurek jedną z najbardziej pożądanych cech jest możliwość maksymalnego dopasowania do potrzeb konkretnego użytkownika. Jednym z przykładów mebli biurowych, które to umożliwiają, są biurka z regulowaną wysokością. Zobaczmy, dlaczego swobodne ustalanie, na jakim poziomie znajduje się blat roboczy, jest tak istotne.

Biurka elastycznie dopasowujące się do potrzeb

Wysokość blatu biurka jest jedną z najistotniejszych cech, które pozwalają na zachowanie w pełni ergonomicznej pozycji przy pracy w przypadku osób, których wzrost odbiega od średniego dla całej populacji. Zarówno osoby bardzo wysokie, jak i niskie mogą mieć kłopoty z zajęciem wygodnej pozycji przy biurku, w którym powierzchnia robocza znajduje się na stałej wysokości.

Dzięki regulowanej wysokości blatu znacznie łatwiej można zachować właściwą pozycję przy pracy biurowej. W myśl zaleceń optymalna wysokość blatu to taka, by osoba siedząca na krześle mogła zachować wyprostowaną sylwetkę. Ważne jest przy tym, by nogi w stawach kolanowych były zgięte pod kątem zbliżonym do 90°, a ręce mogły być swobodnie oparte o blat i zgięte w stawach łokciowych pod kątem około 90°.

Biurka o regulowanej wysokości blatu dają możliwość dopasowania wysokości również na tych stanowiskach pracy, gdzie czynności są wykonywane na stojąco. Taka sytuacja ma często miejsce przy terminalach obsługujących drukarki czy rozmaite urządzenia biurowe.

Regulowana wysokość blatu to także szansa na dopasowanie stanowiska pracy do potrzeb osób o specjalnych wymaganiach ze względu na występujące u nich schorzenia czy niepełnosprawności. W takich przypadkach biurka o blatach pozbawionych możliwości regulacji nie dają możliwości wygodnej pracy.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.