Nagłówek 1

Biuro w domu - jak je urządzić?

Biuro w domu - jak je urządzić?

15Marzec

2018

Coraz więcej osób pracuje we własnym domu. Taka specyfika pracy wiąże się z szeregiem wielu korzyści, ale też zrzuca na pracownika obowiązek samodzielnego urządzenia miejsca pracy. Nawet podczas wykonywania obowiązków w domu warto mieć własny kąt do pracy. Korzystanie ze standardowych mebli domowych, np. w salonie czy kuchni, może być nie tylko męczące i niewygodne, ale i negatywnie wpływać na nasze zdrowie, w szczególności układ szkieletowy i krążenia. Podstawą jest więc odpowiednie biurko i krzesło. Kształt, wielkość i specyfika wykonania tych mebli jest ważna nie tyle ze względów estetycznych, ile komfortu ich użytkowania.

Wyposażamy domowe biuro

Biuro w domu nie zawsze stanowi oddzielne pomieszczenie. Bardzo często jest to wyłącznie wydzielone miejsce w salonie lub sypialni, gdzie pracownik może w spokoju realizować swoje obowiązki zawodowe. W każdym przypadku sercem domowego biura jest biurko i to właśnie na tym meblu należy się skupić przede wszystkim. Biurko wpływa na wygodę i komfort pracy, a więc również na samopoczucie i wydajność pracownika.

Dobierając odpowiednie biurko, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na blat. Wielkość standardowego biurka powinna mieć przynajmniej 120 x 80 cm, ale jest to kwestia dość indywidualna. Jeśli podczas pracy korzystamy z komputera i innych sprzętów elektronicznych, a dodatkowo jeszcze przeglądamy różne dokumenty, warto pomyśleć o nieco większym blacie, na którym wszystkie przedmioty będą się swobodnie mieścić. Kolejną istotną kwestią jest wysokość biurka. Teoretycznie blat biurka powinien znajdować się o 3 cm wyżej niż łokcie osoby siedzącej i być nachylony pod kątem 10° w stosunku do podłogi. Standardowe biurka osiągają wysokość ok. 72-75 cm. Doskonałym rozwiązaniem do domowych biur są biurka z regulowaną wysokością. Dlaczego? Wiele osób pracujących w domu przyznaje, że chociaż godziny ich pracy nie muszą być stałe, to jednak bardzo często przekraczają 8 godzin. Wielogodzinna praca w pozycji siedzącej jest niekorzystna dla zdrowia. Zalecane jest, aby od czasu do czasu zmienić pozycję z siedzącej na stojącą, do czego doskonale nadają się właśnie biurka z regulowaną wysokością. Jeśli tylko specyfika wykonywanych obowiązków pozwala nam na takie urozmaicenie pozycji, warto rozważyć możliwość zakupu tego modelu biurka.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.