Nagłówek 1

Biurka z regulowaną wysokością w miejscu pracy

Biurka z regulowaną wysokością w miejscu pracy

17Czerwiec

2017

Zakup biurek dostosowanych do potrzeb różnych osób, które będą ich użytkownikami, to bardzo trudna sprawa. Wyposażając biuro, z jednej strony zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy element wyposażenia będzie wpływać na efektywność pracy, z drugiej strony jest to spora inwestycja, która musi być przemyślana i poparta wcześniejszą kalkulacją finansową.

Biurka w miejscach pracy zwykle są użytkowane przez bardzo długi czas. Niestety często zmieniają się użytkownicy, którzy przy danym meblu pracują. Dlatego wyposażając pomieszczenia biurowe, warto zwracać uwagę na jak najbardziej uniwersalne rozwiązania, takie jak np. biurka z regulowaną wysokością.

Zalety biurek z regulowaną wysokością

Optymalnym rozwiązaniem może być zakup mebli, które dopasowują się do potrzeb konkretnych użytkowników. Przykładem takiego mebla jest biurko z regulowaną wysokością. Największą jego zaletą jest możliwość dopasowania do różnych osób. Można je z łatwością dostosować do wzrostu i proporcji pracownika, co bezpośrednio przekłada się na komfort użytkowania. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala uniknąć ewentualnych problemów ze skrzywieniem postawy czy bólem pleców.

Każdy pracodawca powinien pamiętać o zasadach, jakimi należy się kierować przy ustawianiu wysokości biurka i krzesła. Uda użytkownika biurka muszą wygodnie opierać się na siedzisku, a stopy powinny być ustawione na podłodze. Pod blatem biurka musi być wystarczająco dużo miejsca na nogi, a blat powinien znajdować się na takiej wysokości, aby podczas pracy można było swobodnie oprzeć na nim ręce.

Oczywiście należy wspomnieć o tym, że biurka z regulowaną wysokością są nieco droższe od tradycyjnych modeli. W tym przypadku należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż meble tego rodzaju są kupowane raz na wiele lat. Gdy zmieni się pracownik, odpadnie problem związany z koniecznością zakupu nowego biurka, a więc inwestycja z całą pewnością się zwróci.

Na co zwracać uwagę, kupując biurko z regulowaną wysokością?

Wybierając biurko z regulowaną wysokością, należy zwrócić uwagę na zakres wysokości mebla, który powinien wynosić ok. 20 cm. Warto również sprawdzić, czy istnieje możliwość dopasowania kąta ustawienia blatu.

Należy pamiętać również o sposobie wykończenia mebli i ich jakości. Jeśli myślimy o zakupie biurek, które będą służyć w danym miejscu pracy przez lata, należy zwrócić uwagę na trwałość materiałów oraz solidność ich wykonania.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.