Nagłówek 1

Biurka z regulowaną wysokością – korzyści dla zdrowia

Biurka z regulowaną wysokością – korzyści dla zdrowia

07Czerwiec

2018

“Bierna aktywność”, czyli spędzanie ponad 8 godzin na siedzeniu, to przyczyna różnego rodzaju schorzeń narządów wewnętrznych. Długotrwałe siedzenie powoduje nieustanny, nadmierny ucisk narządów wewnętrznych, co z kolei skutkuje niekorzystnymi zmianami w całym organizmie. Do tego należy dodać wady postawy, które dotykają zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Rozwiązaniem jest regularna zmiana pozycji z siedzącej na stojącą podczas wielogodzinnej pracy. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, aby spędzić osiem czy dziesięć godzin w pozycji stojącej, ponieważ to również będzie miało swoje skutki uboczne. Można jednak po dwóch czy trzech godzinach siedzenia, następne 60 minut spędzić stojąc, później znów wykonać kilka zadań w pozycji siedzącej, po czym znowu wstać. A idealna sytuacja jest wówczas, kiedy oprócz stania i siedzenia znajdziemy jeszcze czas na proste ćwiczenia rozciągające lub krótki spacer.

Zapewne wiele osób zadaje sobie w tym momencie pytanie: w jaki sposób stać przy biurku? Przecież to skrajnie niewygodne. Rzeczywiście, stanie przy standardowym, tradycyjnym biurku nie jest komfortowe. Rozwiązaniem są biurka z regulowaną wysokością, które pozwalają tak zmieniać położenie blatu, by wykonywać czynności zarówno na siedząco, jak i na stojąco.

Komfortowa i zdrowa praca przy biurku z regulowaną wysokością

Biurka z regulowaną wysokością, podobnie jak krzesła z taką funkcją, to niezbędny element nowoczesnego miejsca pracy. Indywidualnie dobrana wysokość blatu oraz prawidłowe nachylenie przyczyniają się do tego, że kolejnego odcinki kręgosłupa, nadgarstki, a nawet mięśnie nóg, zostają odciążone, przez co są mniej narażone na zwyrodnienia. Idea tych biurek w pełni rozwiązuje problemy współczesnych pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki głównie w pozycji siedzącej przez kilka, a nawet kilkanaście godzin w ciągu każdego dnia. Często takie biurka są dodatkowo wyposażone w podpórki, które dodatkowo zapewniają stopom niezbędny odpoczynek.

Biurka z regulowaną wysokością – dla dorosłych i dla dzieci

Biurka z regulowaną wysokością to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla pracujących dorosłych, ale i dla dzieci, które zwykle również spędzają wiele godzin przy swoim biurku, ucząc się, czytając, rysując itd. Z uwagi na możliwość regulacji blatu ten rodzaj biurka będzie służył dziecku przez wiele lat. Zmiana kąta nachylenia pozwala dostosowywać blat adekwatnie do wykonywanej czynności.

Powrót

Aktualności, wystawy

14Październik

2019

Warsaw Home 2019

Od 3 do 6 października uczestniczyliśmy w wystawie Warsaw Home 2019, podczas której prezentowaliśmy nowe kolekcje eleganckich mebli gabinetowych ETÉRO oraz NEX. Nowości wzbudziły duże zainteresowanie ze strony odwiedzających Klientów i Partnerów.

23Wrzesień

2019

Index 2019

Od 17 do 19 września po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach Workspace at INDEX 2019 w Dubaju. Targi te są jednym z najważniejszych wydarzeń meblowych w regionie Bliskiego Wschodu.